Як змінити розширення файлу

admin Різні статті

Як змінити розширення файлуРозширення файлів не рекомендується міняти, так як після цього файли можуть ставати недоступними для відкриття та використання. Але все ж іноді виникає така необхідність, щоб виправити проблеми підтримки. Давайте розберемося, як змінити розширення файлу.

Як можна змінити розширення файлу

Розширенням файлу є три (рідше чотири) букви, які стоять після крапки у назві файлу. Розширення необхідно для того, щоб програми бачили які файли вони можуть відкрити і редагувати, а які - ні. Якщо в списку підтримуваних форматів програми якогось розширення немає, тоді й відкрити нею файл не вийде.

Нерідко зустрічаються випадки, коли файлу призначено не то розширення, яке вам необхідно. Наприклад, у відео-файлів є різні розширення, і деякі програми не можуть їх нормально відтворювати. Невідповідність додатку з розширенням можна виправити, якщо поміняти його.

В Windows XP проблем з тим, щоб поміняти розширення файлу, ніколи не виникало. При перейменуванні файлу можна було записати не тільки нове ім'я, але і поміняти розширення. І це створювало деякі труднощі. Так, щоб перейменувати файл, необхідно було окремо виділити тільки ім'я файлу і на його місце ввести нове. Розширення не можна було міняти. В Windows 7 ця проблема усунена, що істотно полегшило перейменування файлів користувачам. Але поряд з цим з'явилася інша проблема: неможливо змінити розширення, якщо це необхідно.

І все ж змінити розширення файлу можна, а зробити це просто. Перейдіть в Панель управління і знайдіть у вікні, категорію Параметри папок. У вікні, перейдіть на вкладку Вид і зніміть галочку з пункту Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів. Після збереження налаштувань можна сміливо міняти розширення файлів, так як вони знову будуть відображатися в назві файлів.

Якщо ви постійно користуєтеся файловим менеджером Total Commander, то змінити розширення файлу можна і в ньому. В цьому випадку достатньо лише увійти в програму і в клацнути мишкою по потрібному файлу. Вам залишається тільки стерти розширення і змінити його на те, яке вам необхідно.

Зверніть увагу, що зміна розширення не завжди допомагає відкрити файл. Так, при оновленні програми і переході на нове розширення, старе вже не підтримується. Навіть зміна розширення старого файлу на нове не дає гарантії, що програма без проблем відкриє свій файл. Швидше за все, дані будуть загублені.

Саме для таких випадків існують компілятори файлів, які дозволяють не просто змінити розширення файлів, а перетворити їх, щоб вони були доступні для прочитання іншими програмами. Наприклад, великою популярністю користуються компілятори аудіо та відеофайлів, за допомогою яких можна перезаписати файл з використанням необхідних кодеків.

Якщо немає необхідності компілювати файл, тоді його досить відкрити в програмі, яка підтримує його, і вже потім зберегти заново, але вже в необхідному форматі. Цей варіант переважно використовувати при зміні розширень зображень і архівів.

Пам'ятайте, що ручна зміна розширення файлів є оборотним процесом. Якщо розширення було написано неправильно або ж його необхідно змінити на початкове, це можна завжди зробити. Файл по раніше буде відкриватися тією програмою, яка підтримує його поточне розширення.

Вконтакте
Pinterest