Як змінити термопасту на процесор?

admin Різні статті

Як змінити термопасту на процесор?.Якщо температура процесора сильно підвищена, а чистка системного блоку і кулерів від пилу не дає результатів, можливо, прийшла пора змінити термопасту на процесор. Термопаста служить для поліпшення відведення тепла від процесора до радіатора, і зовсім не вічна, так що коли-то доведеться її замінити (справа в тому що вона має властивість з часом засихати, а засохлий термопаста втрачає свої якості).Для того щоб дістатися до термопасті знімаємо радіатор з процесора:

Як змінити термопасту на процесор?.

Так виглядає кришка процесора з залишками старої термопасти.

Як змінити термопасту на процесор?.

А це посадковий майданчик радіатора.Цілком очевидно, що термопаста прийшла в непридатність. Причина перегріву процесора знайдена.Стару термопасту стираємо з процесора і радіатора за допомогою вати, змоченої спиртом.

Як змінити термопасту на процесор?.

до Речі, виникла чудова можливість позбутися застарілої пилу на радіаторі і кулері, раніше недоступних місцях.

Як змінити термопасту на процесор?.

Радіатор і кулер повністю позбулися від пилу. Від старої термопасти не залишилося і сліду.Наносимо на процесор тонкий шар нової термопасти. Вирівняти пасту, а заодно і прибрати надлишки можна за допомогою лінійки або кредитної картки. Шар пасти після притиснення радіатором повинен виглядати приблизно так:

Як змінити термопасту на процесор?.

Переконавшись що нанесена термопаста правильно, кріпимо радіатор з кулером у вихідне положення.

Як змінити термопасту на процесор?.

Включаємо комп'ютер, заходимо в BIOS (бажано заходити не відразу, а після деякого часу роботи, щоб процесор встиг розігрітися), дивимося температуру процесора і кількість обертів у хвилину його кулера.Ці дані також можна отримати безпосередньо з Windows за допомогою таких утиліт як CPUCool, SpeedFan і т.д.У мене результат перевершив всі очікування:до зміни термопасти - 59 при 4050 об/хв,після зміни термопасти - 54 при 1180 об/хв.Користь від зміни термопасти очевидна - процесор менше гріється, вентилятори працюють тихіше. Так що якщо ваш комп'ютер вже кілька років, можливо ця стаття стане в нагоді і Вам.

Вконтакте
Pinterest