Як зняти клавіатуру з ноутбука

admin Різні статті

Як зняти клавіатуру з ноутбукаЯкщо ви випадково пролили рідину на клавіатуру ноутбука, не поспішайте з ним прощатися: можливо, вдасться обійтися малою кров'ю, тобто заміною клавіатури. Як зняти клавіатуру з ноутбука?

Як зняти клавіатуру з ноутбука?

Незважаючи на те що ноутбук здається монолітним, клавіатура з нього прекрасно знімається. Однак не забувайте, що якщо ваш ноутбук на гарантії, зняття клавіатури позбавляє вас права на гарантійне обслуговування. У цьому випадку потрібно звернутися в сервісний центр виробника. Також не варто намагатися зняти клавіатуру з ноутбука, якщо ви не впевнені, що зможете зробити це акуратно і правильно.

Насамперед потрібно відключити ноутбук від живлення і витягти з нього батарею - це правило стосується будь-яких ремонтних маніпуляцій з ноутбуком. Після цього можна приступати безпосередньо до витягання клавіатури.

У більшості сучасних моделей ноутбуків клавіатура кріпиться до панелі за допомогою спеціальних засувок, яких може бути від чотирьох до восьми. Для того щоб її зняти, необхідно акуратно відкрити засувки, після чого можна буде вийняти клавіатуру з корпусу.

Щоб побачити засувки, придивіться до виїмки по периметру клавіатури. Починати маніпуляції краще з верхньої лівої засувки. Візьміть тонку викрутку, засуньте засувку і акуратно підніміть кут клавіатури (щоб його підчепити, можна використовувати ще одну тонку викрутку або пластикову карту). Після цього переходьте до наступної клямки. Коли всі засувки будуть відкриті, можна буде акуратно підвести і вийняти клавіатуру.

Проте в деяких моделях ноутбуків (особливо в старих ) клавіатура кріпиться до корпусу шурупами, які можуть бути розташовані як під верхньою панеллю ноутбука, так і під акумуляторною батареєю.

У першому випадку вам потрібно зняти декоративну панель, розташовану прямо над клавіатурою (кріпиться вона на засувках, спочатку потрібно від'єднати крайню праву, потім - всі інші в напрямку справа наліво). Коли панель знята, викрутіть розташовані під нею шурупи, підніміть верхній край клавіатури і вийміть її з пазів.

Виймати клавіатуру потрібно акуратно, так як вона підключена до материнської плати за допомогою шлейфа, який при необережному поводженні можна пошкодити. Другий етап зняття клавіатури - це відключення шлейфа. Для зручності відключення шлейфа покладіть вийняту клавіатуру на ноутбук клавішами вгору трохи вище, ніж вона розташовувалося спочатку, щоб вам добре було видно шлейф і місце його кріплення.

Шлейф клавіатури кріпиться до гнізда за допомогою замка. Конструкції замків можуть відрізнятися: у деяких моделях для відкриття замку потрібно підчепити викруткою затискачі, в деяких - повернути вгору спеціальну рамку. Уважно вивчіть будову замку у вашій моделі ноутбука, не потрібно намагатися відкрити його «методом тику». Відкривши замок, шлейф акуратно відключають від материнської плати.

Якщо вам потрібно почистити клавіатуру, зовсім не обов'язково знімати її повністю. У цьому випадку досить зняти з неї клавіші, протерти і поставити назад. Кожна клавіша кріпиться до клавіатури за допомогою спеціального механізму, завдяки чому клавіші можна знімати з клавіатури і повертати на місце незалежно одна від одної.

Як від'єднати клавіатуру ноутбука

Перш ніж знімати клавіші, вимкніть ноутбук і від'єднайте його від мережі. Потім візьміть невелику викрутку, акуратно підцепіть нижній край клавіші і плавно вийміть засувки з пазів. При від'єднанні нижнього краю клавіша повинна сама вискочити з клавіатури. Якщо цього не сталося, так само акуратно вийміть з пазів верхні засувки.

Клавіша «пробіл» зазвичай кріпиться по всій довжині додатковими підсилюють засувками з металу. Щоб її зняти, потрібно спочатку від'єднати металеві підсилювачі з боків клавіші, потім - підсилювач внизу клавіші в напрямку зліва направо. Тільки після цього виймаються пластикові засувки ( в клавіші «пробіл» таких кріплень два, а не одне - зліва і справа).

Ще раз нагадаємо: якщо ваш ноутбук на гарантії або якщо ви не впевнені, що зможете самостійно впоратися зі зняттям клавіатури або окремих клавіш, краще довірте ремонт або чистку фахівцям.

Вконтакте
Pinterest