Як зробити панораму в Photoshop?

admin Різні статті

Як зробити панораму в Photoshop?Панорамні фотографії користуються великою популярністю, проте зробити їх не так вже просто: потрібно спочатку зробити серію знімків для панорами, а потім з'єднати отримані зображення в одне ціле за допомогою однієї з доступних програм, наприклад, в Photoshop. Детальніше про те, як зробити панораму в Photoshop, йтиметься далі.

Секрет гарної панорами - це правильна підготовка вихідних фотографій. Наприклад, фото для панорами дуже бажано робити за допомогою штатива, щоб камера не стрибала в руках. При цьому якщо в камері є спеціальний режим зйомки панорами, рекомендується використовувати саме його.

Панорами ділять зазвичай на горизонтальні і кругові (360°). Початківцям фотолюбителям найкраще пробувати свої сили з горизонтальними панорамами, оскільки для їх створення буде потрібно зняти всього кілька фотографій в рамках однієї горизонталі. Кадри при цьому повинні перекривати один одного в середньому на 30-50%.

Для зйомки горизонтальної панорами необхідно для кожного нового кадру плавно переміщати головку штатива з фотоапаратом строго по горизонталі: від крайньої лівої точки майбутньої панорами до крайньої правої. Налаштування фотокамери при цьому мають важливе значення: якщо камера має ручне управління, то потрібно встановити її в режим пріоритету діафрагми і відключити в ній автофокус. В іншому випадку по експозиції і глибині різкості кадри панорами можуть виявитися занадто різними.

Якщо ручного управління в камері немає, то доведеться задовольнятися стандартними можливостями автоматичного режиму. В цьому випадку поліпшити результат зйомки допоможе правильний вибір сюжету для панорами: окремі її частини не повинні занадто відрізнятися по експозиції і глибині різкості від інших.

Коли фотографії для панорами підготовлені, можна приступати безпосередньо до створення панорамного фото або, як ще кажуть, до склейки панорами. Щоб склеїти панораму, можна скористатися можливостями звичних графічних редакторів або ж встановити на ПК спеціальні програми для роботи з панорамами.

Як зробити панораму з фотографій в Photoshop

Графічний редактор Adobe Photoshop відомий своїми широкими можливостями і є одним з найпопулярніших серед користувачів. Склеїти панораму можна стандартними засобами даного редактора, однак важливо пам'ятати, що Photoshop є платним ПЗ і для його використання потрібне придбання ліцензії.

Найпростіший спосіб створення панорам в Photoshop, який добре підійде тим, хто тільки освоює панорами, - це використання інструменту Photomerge (Фотомонтаж). Знайти його можна в меню File ("Файл") в пункті Automate (Автоматизація). Після вибору Photomerge необхідно відкрити вихідні файли для панорами, а після їх завантаження - вибрати настройки накладення та змішування.

Інструмент Photomerge має 4 варіанти компоновки зображень в кінцевій панорамі. Новачкам рекомендується користуватися варіантом Auto (Автоматично), оскільки в цьому випадку програма сама вибере оптимальні настройки. Вибравши бажаний варіант компоновки, можна натиснути кнопку ОК і чекати закінчення обробки знімків.

По завершенні роботи інструменту Photomerge програма представить зшите зображення на прозорому тлі. Залишиться для закінчення створення панорами лише обрізати зайве за допомогою інструменту Crop (Обрізка) і панорама готова. Якщо ж між зображеннями в панорамі залишилися видно стики, то можна спробувати скористатися меню Edit (Редагувати), обравши пункт Auto-Blend Layers (Авто-Змішування шарів). Це дозволить вирівняти експозицію кадрів і усунути видимі стики.

Вконтакте
Pinterest