Як зробити скріншот в грі?

admin Різні статті

Як зробити скріншот в грі?Як зробити скріншот в грі? Якщо ви захоплюєтеся комп'ютерними іграми, рано чи пізно ви можете зіткнутися з необхідністю зробити скриншот (знімок екрана), скажімо, щоб похвалитися своїми досягненнями або для якихось інших цілей.

Як зробити скріншот в грі?

Найпростіший спосіб зробити скриншот в грі - це скористатися гарячими клавішами, при натисканні яких гра автоматично зберігає знімок екрана в певну папку. У кожної гри свої гарячі клавіші, взнати їх можна з керівництва до гри. Але проблема в тому, що далеко не у всіх іграх є така опція. Як зробити скріншот в грі, якщо автоматичне створення знімків екрану вона не підтримує?

Можна скористатися перевіреним способом, який працює в більшості програм, - клавішею Print Screen. Для цього необхідно в потрібний момент гри натиснути цю клавішу, а потім згорнути вікно з грою за допомогою поєднання клавіш Alt + Tab. Потім відкрийте будь-який графічний редактор (Paint, Photoshop, GIMP, Paint.NET і т. п.), створіть новий файл, вставте скриншот ігри з буфера обміну (Ctrl + V) і збережіть файл зі скріншотом в потрібному форматі.

Однак цей спосіб далеко не завжди виявляється зручним, тому можна зробити скріншот в грі за допомогою спеціальних програм. Одна з найвідоміших програм для створення скріншотів в іграх - це Fraps. Програма працює на Windows XP, Vista і 7, сумісна з більшістю сучасних процесорів і відеокарт. Програма платна, але навіть «урізана» пробна версія програми дозволяє робити скріншоти.

Завантаживши програму з офіційного сайту і встановивши її на свій комп'ютер, запустіть Fraps. Перейдіть на вкладку Screenshots. Для початку клацніть по рядку "Folder to save screenshots in" і виберіть папку, в яку повинні будуть зберігатися скріншоти. У рядку "Screen Capture Hotkey" виберіть гарячу клавішу для збереження скріншотів. Обов'язково перевірте, щоб вона не співпадала з іншими гарячими клавішами, використовуваними в грі.

У стовпчику "Image Format" потрібно вибрати формат, в якому будуть зберігатися знімки екрану. Але ця опція доступна тільки для зареєстрованих користувачів, що купили програму, якщо ви користуєтеся безкоштовною версією, вам доведеться задовольнятися форматом BMP.

Також в програмі є ще дві настройки. Щоб активувати або дезактивувати ці опції, потрібно поставити або зняти галочку у відповідному чекбоксі. Перша опція - "Include frame rateoverlay on screenshots". Вона означає, що на скріншоті буде надана частота зміни кадру.

Друга опція - "Repeat screen capture every _ seconds (until hotkey pressed again)". При її активації скріншоти будуть робитися в такий спосіб. Ви натискаєте гарячу клавішу, і програма автоматично робить скріншот кожні кілька секунд (за замовчуванням - 10, число можна виставити самостійно). Щоб припинити автоматичне створення скріншотів, знову натисніть гарячу клавішу.

Тепер вам залишилося лише запустити гру (не закриваючи при цьому програму Fraps) і натискати на гарячу клавішу в ті моменти, які ви хочете відобразити на скріншоті. Зберігатися знімки екрану будуть в обрану вами папку. Потім при необхідності ви можете використовувати графічний редактор, щоб зберегти їх в іншому форматі, поставити водяний знак і т. п.

Звичайно, Fraps - не єдина програма, що дозволяє зробити скріншот в грі. Є ще програма PicPick, безкоштовна для домашнього некомерційного використання. Це графічний редактор, що підтримує в тому числі і створення знімків екрана. Можна використовувати для цих же цілей і програму HyperSnap. Програма умовно безкоштовна: якщо ви користуєтеся незареєстрованою безкоштовною версією, на всіх скріншотах будуть водяні знаки, зроблені програмою.

Як бачите, існує декілька способів зробити скриншот в грі. Ви можете вибрати з них той, який найбільше підходить особисто вам.

Вконтакте
Pinterest