Як очистити оперативну пам'ять?

admin Різні статті

Як звільнити оперативну пам'ять?Оперативна пам'ять комп'ютера є його найважливішим компонентом, в якому зберігаються оброблювані дані запущених в даний момент програм. При тривалій роботі комп'ютера без перезавантажень, або при дефіциті оперативної пам'яті періодично може виникати значне падіння швидкодії через повну витрату вільної пам'яті. У таких випадку звичайно говорять, що комп'ютер став «гальмувати» і починають шукати способи очищення оперативної пам'яті.

Як очистити оперативну пам'ять?

Сучасні програми та операційні системи сімейства Windows використовують стільки оперативної пам'яті, скільки необхідно для їх роботи і вивільнити значний обсяг ресурсів за їх рахунок не вийде. Але все ж невеликі резерви для цього є.

Очищення автозавантаження. Програми, що знаходяться в автозавантаженні, при кожному запуску комп'ютера поміщаються в оперативну пам'ять і знаходяться в ній до моменту виключення комп'ютера. Якщо на комп'ютер встановлювалася і видалялася велика кількість різних програм, утиліт і додатків, то цілком імовірно, що в автозавантаженні залишилися непотрібні елементи, які тепер займають зайву пам'ять.

Дані програми можна видалити з автозавантаження і найзручніше зробити це не штатними засобами операційної системи, а за допомогою програми Ccleaner. Для цього виконайте наступні кроки:

  • завантажте програму з офіційного сайту piriform.com і встановіть на комп'ютер;
  • запустіть програму і в лівій частині її вікна виберіть групу дій «Сервіс» і далі «Автозавантаження» ;
  • уважно перегляньте програми, додані в автозавантаження і вимкніть непотрібні.
  • Відключайте тільки ті програми, щодо яких твердо впевнені, що вони є непотрібними, тобто встановленими вами і невикористовуваними в даний момент. Не вимикайте системні процеси і важливі програми на кшталт антивірусів.

Видалення вірусів. Якщо на вашому комп'ютері не встановлено сучасне антивірусне програмне забезпечення з оновлюваними базами, при цьому ви часто відвідуєте різні сайти в інтернеті, то велика ймовірність того, що комп'ютер може бути заражений декількома вірусами. Ці шкідливі програми у фоновому режимі можуть виконувати різні операції, витрачаючи значні ресурси вашого комп'ютера, в тому числі і його оперативну пам'ять. Щоб позбутися від них встановіть на комп'ютер антивірус з новими вірусними базами і проведіть повне сканування системи.

Оптимізація пам'яті. В інтернеті можна знайти цілий ряд невеликих програм, які за задумом їх творців повинні займатися очищенням та оптимізацією оперативної пам'яті. Але користь від подібних програм сумнівна, так як вони самі витрачають для своєї роботи оперативну пам'ять і не рідко навіть більше, ніж здатні вивільнити з працюючої операційної системи. І це логічно, так як вже було зазначено вище, великих резервів для очищення пам'яті в комп'ютері просто немає.

На завершення хотілося б зазначити, що кращим способом звільнення оперативної пам'яті є її фізичне нарощування. Про вибір оперативної пам'яті читайте у статті Як вибрати оперативну пам'ять. Пам'ять зараз не так дорога, а програми до неї стають все вимогливішими. Тому, зайвою на вашому комп'ютері вона точно не буде.

Вконтакте
Pinterest