Який роутер вибрати для дому

admin Різні статті

Користуватися інтернетом в будь-якій частині будинку цілком можливо завдяки Wi-Fi роутеру, який передає сигнал на комунікатор (ПК, планшет, телефон і т. д.). Багато хто, однак, не знає, який роутер вибрати.

Який роутер вибрати для дому

Досить часто покупці не можуть зорієнтуватися, на що звернути увагу при виборі роутера, які саме питання задавати продавцю-консультанту. Зате постфактум, коли покупка здійснена, виникають проблеми. Отже, під час покупки роутера обов'язково зверніть увагу на:

 • тип підключення до інтернету (WAN-порт);
 • кількість і швидкість LAN-портів;
 • наявність/відсутність USB-порту;
 • швидкість і частоту роботи Wi-Fi;
 • кількість антен і їх конструкцію;
 • додаткові функції (підтримка необхідних протоколів і VPN-тунелів);
 • фірму-виробника і вартість.

Тип підключення до інтернету (WAN-порт)

Який роутер вибрати для дому

WAN-порт (Wide Area Network, зовнішній інтерфейс) призначений для підключення маршрутизатора до модему. Багато сучасних моделей оснащені декількома портами, що надає користувачеві можливість вибрати відповідний тип підключення до інтернету і не залежати від обставин. Кілька WAN-портів забезпечують безперервне підключення (від провайдера, телефонної лінії або кабельного провайдера), при втраті сигналу від однієї лінії відбувається автоматичне перемикання на іншу.

Наприклад, модель TP- Link TD-W8980 надає можливість підключатися через ADSL (абонентна лінія) і через кабель Ethernet.

Якщо ви часто потребуєте інтернеті поза домом, віддайте перевагу моделям з типом підключення USB 3G. Це може бути мобільний бездротовий маршрутизатор, як, наприклад, Tenda 3G186R, або більше універсальний пристрій, який також дозволяє підключитися до лінії Ethernet, наприклад, Zyxel Keenetic 4G II.

Кількість і швидкість LAN-портів

Інтернет-порт - це порт підключення інтернету для локальної комп'ютерної мережі. Більшість сучасних роутерів забезпечені декількома LAN-портами для можливого підключення ряду споживачів мережі інтернет.. Число портів варіюється в межах від 1 до 16 Оптимальний варіант для домашнього використання - 4 LAN-порти. Це, наприклад, такі демократичні моделі, як ASUS RT- N10E і TP- Link TL- MR3220.

Що стосується швидкості порту, то її оптимальний показник - 100 Мбіт/с. Можна, звичайно, придбати і більш швидкісну модель (1 Гбіт/с).

Наявність/відсутність USB-порту

Багато сучасних моделей забезпечені USB-портами. Функціонують вони в такий спосіб. По-перше, до порту можна підключити пристрій зберігання даних (флешку, жорсткий диск) для створення FTP-сервера, який буде доступний з інтернету та локальної мережі. По-друге, за допомогою USB-порту можна створити мережевий принтер. Інформація пересилається від комп'ютера, проходить через роутер, який у свою чергу задає команди принтеру.

Який роутер вибрати для дому

Сучасний ринок пропонує роутери з двома (TP Link TL-WDR 3500), одним (TP Link TL-WDR 4300) USB-портом або зовсім без порту (TP Link TL - WR 940N).

Бездротові можливості роутера

Під бездротовими можливостями роутера мають на увазі швидкість і частоту роботи Wi-Fi.

Швидкість маршрутизатора 54 Мбіт/с при частотному діапазоні в 2,4 ГГц підійде в тому випадку, якщо ви використовуєте інтернет виключно як засіб приємного проведення часу (перегляд фільмів, читання книг і т. д.).

Однак нерідко продуктивність бездротової мережі знижують природні перешкоди (стіни, скла, пил), так що реальна швидкість Wi-Fi, як правило, менше, ніж та, що вказана на упаковці. Тому більшість рядових користувачів вибирають роутери зі швидкістю 150 Мбіт/с (TP-Link TL-WR 740N).

Відповідно для скачування великих обсягів інформації, професійної діяльності, великого числа працюючих одночасно пристроїв може знадобитися більш швидкісний Wi-Fi. Це може бути маршрутизатор зі швидкістю Wi-Fi в 300 Мбіт/с (Asus RT-N53) або ще більш потужна модель (Linksys EA6400). Частота Wi-Fi у швидкісних роутерах, як правило, становить 5 ГГц. Правда, на сучасному ринку подібні моделі в меншості, та й інтернет-провайдери рідко надають подібну велику швидкість.

Крім того, відзначимо, що бувають роутери, які забезпечують роботу в двох діапазонах - 2,4 і 5 ГГц, для того щоб отримати більш високу швидкість в багатоквартирному будинку. Якщо одна частота буде завантажена, роутер переключиться на іншу.

Роутери підтримують різні стандарти. Якщо роутер підтримує стандарт IEEE 802.11b, то максимальна передача даних в каналі становить 1, 2, 5.5, 11 Мбіт/с. Якщо роутер підтримує стандарт IEEE 802.11g, то максимальна швидкість передачі даних в каналі становить 1, 2, 5.5, 11 Мбіт/с на DSSS і 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Мбіт/с на OFDM.

Самим передовим комерційним стандартом Wi-Fi є IEEE 802.11n. Швидкість передачі даних вище практично вчетверо в порівнянні зі стандартом IEEE 802.11g. Працює в діапазонах 2,4-2,5 ГГц, а також 5 ГГц.

Конструкція антен і їх кількість

Від якості та кількості антен в роутері залежить швидкість передачі даних. Антени в сучасних пристроях можуть бути знімними, незнімними і вбудованими. Фахівці радять віддавати перевагу знімним антенам, які при необхідності можна поміняти на більш потужні.

Для ПК і ноутбука/планшета/смартфона вистачить роутера з мінімальною кількістю антен (одна - дві). Віддавати перевагу все ж краще двом антенам. Справа в тому, що роутер з одною антеною виконує подвійну функцію прийому і передачі даних, в результаті чого швидкість може закономірно знижуватися. Словом, чим більше антен, тим краще якість роботи бездротової мережі.

Додаткові функції роутера

В інструкції або на обкладинці пристрою ви завжди можете подивитися, які протоколи підтримує роутер :

 • PPTP (Point-Point Tunneling Protocol) - протокол типу точка-точка, що дозволяє встановлювати захищене з'єднання;
 • L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) - використовується для підтримки віртуальних приватних мереж;
 • PPPoE (Point-Point Protocol Over Ethernet) - мережевий протокол канального рівня передачі для шифрування, стиснення даних і т. п.;
 • IPsec (IP Security) - забезпечує захист даних.

Ряд роутерів (Asus RT-N66U, Linksys WRT160NL) оснащений функцією підтримки VPN-тунелів. VPN - віртуальна приватна мережа, її створення дає можливість, наприклад, з'єднувати віддалений офіс з основним через інтернет.

Фірма - виробник і вартість роутера

Сучасний ринок надає широкий асортимент роутерів. Найбільшою популярністю користуються марки Acorp, Asus, D-Link, TP-Link, Edimax, Tenda, Netgear, Zyxel, Linksys, Cisco, Draytek. Цим виробникам можна довіряти, а якість їх пристроїв перевірено вже не одним користувачем. Якщо говорити про те, яка марка краще, то тут не можна дати однозначної відповіді. У лінійці товарів кожного виробника є гідні моделі. Головне зупинитися на тій, яка підходила б саме вам, а її технічні характеристики відповідали вашим потребам.

Ціна роутера залежить від його технічних особливостей і додаткових функцій. Уважно вивчивши технічні характеристики маршрутизатора, виберіть роутер з тим функціоналом, який вам реально потрібен, і не переплачуйте за бренд, привабливий дизайн і додаткові функції, які будуть раді запропонувати мережеві консультанти.

Вконтакте
Pinterest