Який принтер вибрати: лазерний чи струменевий

admin Різні статті

Який принтер вибрати: лазерний чи струменевийПринтери сьогодні займають місце одних з найбільш затребуваних пристроїв, оскільки дозволяють надрукувати як документи, так і фотографії. Однак кожна модель має свої технічні характеристики, до того ж принтери бувають струменеві і лазерні, що значно відрізняючись один від одного. Який принтер вибрати: лазерний чи струменевий?

Який принтер вибрати: лазерний чи струменевий?

Перед тим як відправитися в магазин, необхідно вирішити цілий ряд питань, щоб звузити пошук до мінімуму. Наприклад, що буде пріоритетним при друці, що саме доведеться друкувати, а також інші моменти. Тільки після цього можна прийти до висновку, який принтер вибрати для виконання поставлених завдань.

Між принтерами існує декілька значних відмінностей. По-перше, вони бувають струминевими, лазерними та ін, по-друге, мають чорно-білий друк або кольоровий. Якщо з другої характеристикою все ясно, то першу слід трохи роз'яснити. Струменеві пристрої використовують рідке чорнило, лазерні друкують спеціальним порошком. До речі, саме ця їх властивість викликає суперечки навколо безпеки пристроїв для здоров'я. Мікрочастинки при друку порошком лазерним принтером можуть потрапляти в повітря, а потім і в легені. Щоб цього не сталося, приміщення доведеться часто провітрювати.

Особливості друку у струменевих і лазерних принтерів різні. Так, перші краще передають колір, тому ідеально підходять для друку фотографій (якщо у моделі досить висока якість друку, а значить, і вище ціна). Крім того, струменеві пристрої володіють ще однією перевагою перед конкурентами - вони значно дешевше. Але у них є і свої мінуси, з якими доведеться миритися. Наприклад, такі принтери не відрізняються високою швидкістю друку, яким, навпаки, можуть похвалитися лазерні моделі. Також вони вимагають досить частої зміни картриджів, а це стане додатковими витратами для їх власників.

Який принтер вибрати: лазерний чи струменевий

Що стосується лазерних принтерів, вони справляються з друком набагато швидше (іноді вони працюють удвічі швидше, ніж струменеві). Особливо важливою ця характеристика виявиться для офісних співробітників і, звичайно ж, для тих, хто не любить довго чекати. Лазерні пристрої відмінно підходять для друку документів. Адже вони розраховані і на більше навантаження, ніж їх альтернативні варіанти. А от з фотографіями справа складніше. Передача кольорів у них залишає бажати кращого. Тому дуже часто кольорові лазерні принтери купуються для друку документів з різними схемами та графіками.

Далі слід визначитися з кольором друку. Якщо в майбутньому не виникне потреба роздруковувати фотографії, то краще обійтися чорно-білою моделлю - переплачувати не варто. Тому важливо відразу визначитися зі своїми вимогами до пристрою, враховуючи, що ціна на моделі з різними видами друку різна. У той же час не можна забувати, що для нормального друку фотографій краще брати досить дорогий струменевий принтер, який впорається із завданням, оскільки у нього буде більший ресурс.

Варто відзначити, що у продажу зустрічаються фотопринтери - вони розраховані на високоякісний друк зображень, здатні передавати всі відтінки кольорів і володіють відповідним ресурсом. Зрозуміло, такі моделі коштують дорожче, однак вони заслуговують своєї ціни.

Який принтер вибрати для дому? Якщо мова йде тільки про друк деяких документів, що здійснюватиметься рідко, то чорно-білий струменевий принтер стане кращим варіантом. А ось кольоровий струминевий пристрій більше підійде для користувачів, здатних оцінити його переваги під час друку фотографій для домашнього фотоальбому. Для офісу, де навантаження на пристрій виявиться значно більше, варто знайти підходящу модель серед чорно-білих або кольорових (залежно від потреб ) лазерних принтерів.

Вконтакте
Pinterest