Запуск Google Chrome OS з флешки

admin Різні статті

Запуск Google Chrome OS. Останні білди хмарної операційної системи Chromium OS доступні як у форматі для завантажувальних USB, так і для VirtualBox і VMWare. У цій статті ми розглянемо обидва методи завантаження Chrome OS на комп'ютері, попутно висвітлюючи плюси і мінуси кожного методу.

Ноутбуки з Chrome OS від Acer і Samsung надійшли в продаж за цінами в $ 349 і $ 429, відповідно. Однак за ці або навіть менші гроші ви можете отримати більш потужний нетбук з передвстановленою Windows 7.

Ця обставина вже змушує деяких людей відмовитися від покупки майбутніх новинок. Але це зовсім не означає, що не слід давати операційній системі від Google жодного шансу - особливо враховуючи те, що вона доступна для безкоштовного скачування для тестування на особистому комп'ютері.

Google Chrome OS це та ж Chromium OS, як і браузер Google Chrome це Chromium. По суті справи, це відкритий брат Chrome OS, чий код доступний всім для тестів, модифікування і збірки.

Google Chrome OS

І хоча ви навряд чи станете збирати Chromium OS з вихідного коду, щоб спробувати операційну систему на своєму комп'ютері, деякі розробники вже випустили білди Chromium OS, які позбавлять вас від даної проблеми.

Так кожен день на chromeos.hexxeh.net з останніх вихідних кодів Chromium автоматично генерується новий білд, який викладається як у форматі для завантажувальних USB, так і для VirtualBox і VMWare.

У цій статті ми розглянемо обидва методи завантаження Chrome OS на комп'ютері, попутно освічуючи плюси і мінуси кожного методу.Віртуалізація Google Chrome OS через VirtualBox

Незважаючи на те, що сайт Hexxeh рекомендує використовувати образи для USB, найпростішим способом спробувати Chromium OS без перезавантаження комп'ютера є запуск операційної системи як віртуальної машини.

Враховуючи ж, що Chromium OS просто не запуститься на більшості існуючого обладнання, цей метод дозволяє спробувати ОС навіть у разі наявності несумісною машини.

  • Для початку скачайте і встановіть VirtualBox, потім пройдіть на цю сторінку(http://chromeos.hexxeh.net/vanilla.php) та отримайте останній білд під VirtualBox.
  • Розпакуйте файл образу за допомогою 7-Zip, WinRAR або будь-якого іншого архіватора. У результаті ви повинні отримати файл. Vdi.
  • Запустіть VirtualBox та створіть нову віртуальну машину з будь-яким вподобаним вам назвою. У полі типу ОС (OS Type) виберіть Linux і залиште Ubuntu в якості версії операційної системи.
  • Далі вам доведеться визначити яку кількість пам'яті ви готові виділити під віртуальну машину. Для свого тесту ми використовували цифру 512MB, що здається адекватним, хоча в своєму випадку ви можете трохи збільшити це число.
  • На наступному екрані виберіть "використання існуючого жорсткого диска" (use existing hard drive) і клацніть по папці справа. Виберіть витягнутий файл. Vdi, потім клацніть далі (next) на всіх інших екранах, і можете вважати справа - зробленим. Ви можете запустити віртуальну машину і спробувати Chromium OS.

Якщо ви віддаєте перевагу VMWare, то процес створення віртуальної машини під неї дуже схожий на вищеописаний. Просто скачайте потрібний файл образу.

Недолік роботи Chromium OS як віртуальної машини в тому, що відсутнє апаратне прискорення, і операційна система не буде такою швидкою, якою має бути. З іншого боку, як уже згадувалося вище, вона запуститься на вашому комп'ютері навіть якщо він не значиться в списках сумісних на сайті Chromium OS.

Якщо з якоїсь причини Chromium OS у вас не запускається, спробуйте завантажити і встановити попередній білд ОС. Таке зустрічається нечасто, але Hexxeh зберігає архів білдів аж до місяця.Завантаження Chrome OS з USB-флешки

Якщо ваше обладнання сумісне з Chrome OS, то ви можете запустити операційну систему з USB-флешки. У більшості випадків, для ОС підійде будь-який сучасний ноутбук x86 або нетбук з Atom, але в деяких випадках можуть виникати проблеми сумісності.

Процес запуску Chrome OS з флешки простіше, ніж віртуальної машини:

  • Скачайте останній білд Chromium OS для USB і розпакуйте скачаний файл за допомогою WinRAR або 7-Zip. У результаті ви повинні отримати файл IMG.
  • Вставте чисту 2GB (або більшу) USB-флешку і запустіть свою улюблену програму створення інсталяційних флешок.
  • Представники Hexxeh рекомендують Image Writer для Windows, хоча ви можете використовувати щось своє. Просто запустіть програму, виберіть образ і запишіть його USB-флешку.
  • Після копіювання образу на флешку, закрийте програму і потім завантажте свій комп'ютер з USB-флешки.

Якщо вам дійсно сподобається Chromium OS, то ви, потенційно, можете використовувати цей же процес для установки ОС на свій жорсткий диск і навіть зробити двох-завантажувальну установку.

Поки ж ми дуже щасливі від того, що можемо протестувати операційну систему від Google без внесення в комп'ютер без будь-яких постійних змін.

Якщо все піде добре, то ви побачите дуже зрозумілі запити, які дозволяють вам вибрати мову і задати налаштування мережі, потім ввести свій обліковий запис Google і вибрати аватар.

Завантаження Chrome OS з USB-флешки

Завантаження Chrome OS з USB-флешки

Завантаження Chrome OS з USB-флешки

Це все! Далі ви побачите вікно Chrome, яке буде вам дуже знайоме (якщо ви вже використовуєте браузер Google Chrome). На цьому етапі ви можете почати перегляд сторінок, додати програми з Chrome Web Store та їх запуск.

Вікно Chrome

Пам'ятайте, що Chrome OS хоч і грунтується на Chromium OS, речі це не зовсім однакові. Так можливості, начебто Verified Boot і Easy Recovery в останній недоступні, як і рідер PDF (хоча ви можете відкрити файл pdf за допомогою Google Docs).

В іншому, ви отримаєте дуже схожі враження - ніякі програми не запускаються при завантаженні, не потрібні оновлення програм або захист від вірусів, і все працює в хмарах.

Ось і все про запуск Google Chrome OS з флешки.

Вконтакте
Pinterest