Зависає ноутбук: способи усунення проблеми

admin Різні статті

Зависає ноутбук: способи усунення проблемиСправно працююча техніка - це мрія багатьох власників ноутбуків та інших гаджетів. Але не завжди виходить так, як ми хочемо. І ноутбук може почати зависати, повільніше працювати або зовсім відключатися. Причин подібної ситуації зустрічається безліч. Тому далі ми розглянемо докладніше, що робити, якщо зависає ноутбук, і чому це відбувається.

Причини зависання ноутбука

Часто після зараження вірусами комп'ютер починає "пригальмовувати" і виснути. Вірус - це шкідлива програма, яка повинна виконати певне завдання. Зустрічається величезна кількість її різновидів. Щоб виконати завдання, вірус задіює процесор і оперативну пам'ять. Тому крім тої дії, яку задали ви, наприклад, включити відео або відкрити документ, ноутбук використовується одночасно шкідливою програмою. Відповідно, технічний пристрій починає гальмувати і виснути.

Усунути цю проблему досить просто, достатньо встановити на портативний комп'ютер надійний антивірус. Після того, як ви купили або скачали дану програму, необхідно запустити її і зробити сканування всього ноутбука. Важливо пам'ятати, що для коректної роботи будь-якої антивірусної програми, їй потрібне постійне оновлення.

Багатьох користувачів цікавить питання, якщо постійно зависає ноутбук, що робити, якщо причина не у вірусі. Така проблема може виникнути і через забруднення техніки пилом. У ноутбуку є кулер, невеликий вентилятор, який охолоджує систему, тому час від часу необхідно проводити чистку кулера ноутбука. Проте, з часом частинки пилу і бруду скупчуються на радіаторних трубках, що виводить з ладу дану деталь або сприяє тому, що вона починає гірше працювати. В результаті процесор нагрівається, отже, починає повільніше працювати. Для того, щоб позбутися від цієї проблеми, знадобиться розібрати ноутбук і почистити його деталі. Робиться це після того, як комп'ютер буде відключений від джерела живлення.

Якщо ноутбук починає зависати під час ігор, то причиною можуть служити його слабкі технічні характеристики. Швидше за все не дотримані вимоги гри до апаратної частини пристрою. У такому випадку можна порадити тільки оновити техніку.

Іноді причина зависання криється в HDD. Для того, щоб змусити ноутбук швидше працювати, необхідно буде зробити перевірку, після чого провести дефрагментацію диска. Остання операція доречна, коли фрагментованих файлів на комп'ютері більше 10%. Щоб її запустити, потрібно відкрити Мій комп'ютер - Диск С - Властивості. У цьому розділі переходимо за посиланням Сервіс і запускаємо команду Виконати дефрагментацію.

Для того, щоб уникнути зависання ноутбука, спробуйте слідувати наступним порадам.

  • Історію в браузері очищати слід хоча б раз на тиждень. А якщо у вас зовсім слабкий ноутбук, то можна повністю відключити збереження при його виключенні.
  • Очистіть пристрій, видаливши ті програми, в яких немає необхідності.
  • Періодично робіть очистку cookies.
  • Вимикайте ноутбук правильно, через меню Пуск. При цьому якщо встановлюються оновлення системи, ні в якому разі не відключайте мережу.
  • Час від часу робіть дефрагментацію жорсткого диска.

Якщо ви знайшли причину, чому ноутбук висне, то потрібно буде всього лише її усунути. Іноді це досить просто, і ви цілком впораєтеся самостійно. У випадку, якщо несправності комп'ютера більш серйозні, може знадобитися допомога фахівця. в будь-якій ситуації проблему краще запобігти, тому користуйтеся порадами, наведеними вище.

Вконтакте
Pinterest