Армія США обійдеться без GPS

admin Новини технологій та техніки

Армія США обійдеться без GPSАгентство DARPA (Міноборони США) підрядило дві американські компанії на розробку мікромасштабних інтегруючих гіроскопів (MRIG), які, зокрема, можна було б використовувати в інерційних навігаційних системах і високоточних системах наведення. Теоретично розробка може забезпечити незалежність від систем супутникової навігації, повідомляє Military & Aerospace Electronics.

Про трирічну програму з розробки MRIG пентагонівське агентство оголосило близько року тому. У березні цього року DARPA визначилося з компаніями, які займуться даною розробкою: спершу вони виділили $ 5,9 млн. фахівцям Honeywell, а минулого тижня - ще майже $ 4,8 млн компанії Northrop Grumman.

Перед розробниками стоїть непросте завдання по мінітюарізаціі інтегруючого вібраційного гіроскопа, який буде стійкий до негативної дії механічних ударів, температури, коливань, обертань і прискорень і споживати при цьому близько кількох десятків міліват. У разі успіху MRIG можна буде використовувати в самих різних цілях - якщо, звичайно, ці цілі військові. Самонавідні снаряди, портативні навігаційні пристрої для піхоти - такого роду девайси.

Гіроскопи, якщо до них додати акселерометри та електронно-обчислювальний блок, дозволяють організувати на об'єкті, що рухається інерційну систему навігації, головною перевагою якої є автономність. Іншими словами вона абсолютно не залежить від усіляких там GPS і ГЛОНАСС, на які людство в останні роки покладає занадто вже великі надії.

З усіх видів гіроскопів пентагонівським вченим більше глянули вібраційні (вони простіше і дешевше, ніж, приміром, роторні), причому ті, які здатні самостійно обчислювати (інтегрувати) зміну кута повороту. Поки що гіроскопи такого типу не вдавалося створити в мікромасштабах. У всякому разі, американцям - тому що в Росії щось подібне навіть виробляють серійно.

Вконтакте
Pinterest