Автомобілі Google з автопілотом можуть з'явитися на ринку через три роки

admin Новини технологій та техніки

Автомобілі Google з автопілотом можуть з'явитися на ринку через три рокиВеб-корпорація Google продовжує випробування розумних автомобілів, здатних пересуватися без втручання людини.

Машини Google з автопілотом оснащені декількома радарами для вимірювання відстані до перешкод, датчиком положення на задньому колесі, а також камерами, відстежуючими рухомі об'єкти на зразок пішоходів і велосипедистів. Для формування тривимірної карти оточення використовується обертовий радар на даху.

У будь-який момент людина, що знаходиться в салоні, може взяти керування на себе: для цього досить натиснути на спеціальну кнопку, педаль гальма або почати обертати кермо.

Як заявив Ентоні Левандовскі (Anthony Levandowski), один з менеджерів підрозділу Google по розробці роботизованих автомобілів, технологія може бути готова до випуску на ринок через п'ять років або навіть через три роки.

Але впровадженню автомобільного автопілота можуть перешкодити регулятори і страховики. Google доведеться доводити безпеку робомобілей і їх здатність приймати адекватні рішення в різних дорожніх ситуаціях. Крім того, буде потрібно прийняття поправок до чинного законодавства, що регламентують використання роботизованих транспортних засобів.

Так чи інакше, поки випробування автомобілів Google з автопілотом дозволені на дорогах загального користування тільки трьох американських штатів - Невади, Каліфорнії та Флориди. На сьогодні робомобілі наїздили в цілому більше 500 тис. км.

Вконтакте
Pinterest