Біонічне око

admin Новини технологій та техніки

Біонічне окоВ Університеті Монаша (Австралія) розроблена електронна система, яка в перспективі може частково повернути здатність бачити десяткам тисяч сліпих людей по всьому світу.

Комплекс складається з двох основних модулів (див. ілюстрацію нижче). Перший - окуляри, оснащені вбудованою камерою (1 на зображенні), сенсором (2) для відстеження положення очей, а також процесором (3), завдання якого - обробка інформації та передача сигналів по бездротового зв'язку.

Другий модуль (4) являє собою мікрочіп з масивом мікроелектродів. Він імплантується в області зорової зони кори головного мозку і стимулює її електричними імпульсами.

Біонічне око

Зрозуміло, що забезпечити 100-відсотковий зір розробка не в змозі. Однак вона дозволить сліпим розрізняти обриси об'єктів і людей, що знаходяться в полі зору об'єктива камери. Система може функціонувати разом з іншими програмно-апаратними комплексами - наприклад, засобами розпізнавання образів та осіб.

Випробування розробки почнуться в першій половині 2014 року, після чого вона цілком може надійти на ринок. Вартість системи і процедури по імплантації чіпа не уточнюється.

Біонічні очі розробляються і іншими компаніями. Так, каліфорнійська Second Sight створила протез сітківки Argus II. Система включає очний імплантат з набором електродів, спеціальні окуляри з вмонтованою відеокамерою і пристрій для обробки сигналів. Камера захоплює зображення і відправляє його на невеликий ношений комп'ютер, що транслює входячий відеопотік в спеціальні інструкції і відсилає їх по кабелю окулярам, які по бездротовому каналу передають їх на антену імплантату. Отримані сигнали надходять на електродний масив, який в обхід пошкоджених фоторецепторів виробляє електричне стимулювання живих клітин сітківки.

Обладнання та процедура з імплантації імплантату Argus II оцінені в 115 тисяч доларів.

Вконтакте
Pinterest