Birò, або як зарядити електромобіль в квартирі

admin Новини технологій та техніки

Birò, або як зарядити електромобіль в квартиріІталійська компанія Estrima пропонує компактний двомісний електромобіль Birò зі знімним блоком акумуляторів Re-Move, який можна транспортувати, подібно валізі на коліщатках, і заряджати в будь-якому зручному місці.

Основна проблема, пов'язана з експлуатацією електромобілів, полягає в необхідності підзарядки блоку акумуляторних батарей. На повне заповнення запасу енергії може йти до 8-10 годин. Але це тільки півбіди. Навіть на Заході інфраструктура станцій підзарядки розвинена поки досить слабо, і це відштовхує потенційних споживачів. А що якщо автомобіль потрібно припаркувати на ніч на вулиці, де просто немає електричної розетки?

Рішення запропонувала компанія Estrima з Італії. Ось уже кілька років цей автовиробник продає в Європі компактний електромобіль Birò, розрахований на перевезення двох чоловік. У задніх колесах машини встановлені безщіточні електродвигуни, що дозволяють розвивати швидкість до 45 км/ч. Не багато, але для пересування по завантажених міських вулицях, на які і розрахований Birò, вистачає. Цікаво, що передбачена функція Boost, що дозволяє на нетривалий час перевершити швидкісну межу.

До недавнього часу машина пропонувалася у варіантах з блоком свинцевих батарей, а також іонно-літієвими акумуляторами двох типів - стандартним і Lithium Maxi. Заявлений запас ходу сягає майже 40 км; для підзарядки досить підключити машину до стандартної електророзетки на 220 В.

Габарити Birò складають 1740×1030×1565 мм.

І ось тепер придбати Birò можна з опціональною системою Re-Move. Вона передбачає можливість швидкого демонтажу акумуляторного блоку через спеціальний люк в задній частині кузова. Від'єднувати кабелі або штекери при цьому не доведеться.

Знімний блок батарей важить приблизно 12 кг. Він обладнаний невеликими коліщатками і телескопічною ручкою для зручного транспортування. Таким чином, секцію можна швидко зняти і занести, скажімо, в квартиру для підзарядки. Ця ж функція забезпечує додаткову безпеку: викрасти машину без джерела живлення буде проблематично.

Базова версія Birò без блоку батарей коштує близько € 8 000. Стандартні свинцеві акумулятори обійдуться в € 1 500, ну а за опцію Re-Move доведеться заплатити € 4 000.

Вконтакте
Pinterest