Бездротовий датчик допоможе при серцевій недостатності

admin Новини технологій та техніки

Новий електромеханічний датчик тискуНовий електромеханічний датчик тиску, створений компанією CardioMEMS, скорочує кількість регоспіталізації хворих з хронічною серцевою недостатністю. Пристрій 15 мм довжиною і 3,5 мм шириною імплантується як стент через ножну вену, потрапляючи в результаті в легеневу артерію. Анкерні петлі з нітінолу (немагнітного нікель-титанового сплаву) утримують прилад навпаки стінки артерії, де він не заважає кровотоку.

Електромеханічний кардіомонітор, сконструйований за образом і подобою датчиків тиску, які використовуються в ракетній техніці, визначає критичний рівень тиску в легеневій артерії пацієнта і передає ці відомості по бездротовому зв'язку в централізовану базу даних (лікарі отримують до неї доступ через спеціальний сайт). Пристрій не має громіздких рухомих частин і не потребує зовнішніх джерел живлення.(Можете почитати про вірусів-шкідників, що збільшать ємність акумуляторів)

Клінічні випробування апарату показали, що пацієнти з хронічною серцевою недостатністю, у яких робота серця контролювалася щодня, на 30% рідше знову потрапляли до лікарні протягом наступних шести місяців (39% за 15-місячний період дослідження). Традиційні методи спостереження за симптомами (денне коливання ваги, задишка) не дуже точні, найчастіше ознаки серцевої слабкості виявляються занадто пізно, і тоді хворий не може уникнути перебування в стаціонарі або інвазивних процедур.()

Так, у 2010 році проводилось дослідження дистанційного моніторингу 1 600 пацієнтів з серцевою недостатністю. Хворі регулярно повідомляли лікуючим про зміни ваги, проте у результаті з'ясувалося, що фіксування цих показників не знизило смертності.

В даний час новинка чекає схвалення американського Управління з контролю якості продуктів і ліків. Якщо регулятор оцінить апарат гідно, його використання допоможе пацієнтам з серцевою недостатністю заощадити значні кошти, що зазвичай витрачаються на лікування і госпіталізацію. Коштує пристрій біля $ 15 тис., у цю суму входить і ціна операції з імплантації апарату.

Результати клінічних випробувань новинки опубліковані в журналі Lancet від 10 лютого.Також можетте почитати статтю про міні-роботів за подобою комах.

Вконтакте
Pinterest