У Samsung Electronics створений прототип кольорового дисплея на квантових точках

admin Новини технологій та техніки

Прототип кольорового дисплея на квантових точкахПотік повідомлень з виставки CeBIT 2011 відсунув інші новини на задній план. Між тим, серед них є справді цікаві, про які хотілося б розповісти, нехай і з невеликим запізненням.

У грудні минулого року стало відомо, що компанії QD Vision і LG Display вирішили об'єднати зусилля, спрямовані на створення високоефективних і високоякісних активно-матричних дисплеїв, в яких використовуються світлодіоди на квантових точках (quantum dot LED, QLED).

Між тим, південнокорейська компанія Samsung Electronics в кінці лютого повідомила про створення першого повнокольорового дисплея на квантових точках. Очікується, що такі дисплеї будуть не тільки яскравіше і енергетично ефективніші сучасних, але дешевші у виробництві.(Між іншим, прогрес в області РК-дисплеїв викликав перевиробництво світлодіодів)Чотиридюймовим дисплей, створений в Samsung, управляється активною матрицею, це означає що кожен піксель включається і вимикається тонкоплівковими транзисторама. Крім прототипу на скляній підкладці, був виготовлений прототип на гнучкій пластиковій основі, була продемонстрована можливість використовувати розроблювану технологію в гнучких дисплеях.

Квантова точка являє собою нанокристал напівпровідника, настільки малий, що в ньому проявляються квантові ефекти. Зокрема, він починає світитися під впливом електричного струму. Колір випромінювання залежить від розмірів кристала і матеріалу, з якого він зроблений.

Енергоспоживання дисплея на квантових точках, за оцінкою фахівців Samsung, потенційно не буде перевищувати 20% енергоспоживання рідкокристалічного дисплею. При цьому дисплей вийде яскравіше і довговічніше, ніж дисплей типу OLED. Саме чудове (принаймні, для виробників), полягає в тому, що вартість виробництва буде більш ніж удвічі нижче вартості виробництва дисплеїв на рідких кристалах або органічних світлодіодах.

На жаль, до комерційних зразків поки далеко. Учасникам проекту належить провести чимало досліджень і вирішити чимало інженерних завдань. Фахівці кажуть, що на це необхідно не менше трьох років.

P.S. А «протоклітини» допоможуть боротися з вірусами

Вконтакте
Pinterest