До 2015 року на Землі може з'явитися безкоштовний wi-fi планетарного масштабу

admin Новини технологій та техніки

До 2015 року на Землі може з'явитися безкоштовний wi-fi планетарного масштабуДля підключення всіх землян до своєї безкоштовної мережі зв'язку ініціатори проекту планують використовувати декілька сотень невеликих супутників CubeSat на навколоземній орбіті. Проект вже отримав ім'я Outernet: англійська приставка out означає поза, тоді як inter у слові Internet має значення всередині, між.

Outernet покликаний забезпечити можливість передачі певних типів контенту - аудіо, відео, текстів і додатків. Причому, як заявляє ініціатор проекту та директор фонду MDIF з інновацій Саїд Карім, ця можливість буде безкоштовною. По суті, Outernet являє собою сучасний аналог короткохвильового радіо. Тут передові технології використовуються для вирішення глибоких соціальних проблем. Адже, на тлі світової глобалізації, більше 3 млрд людей не мають адекватних можливостей в силу географічних особливостей свого проживання або юридичних особливостей країн, де вони проживають - говорить Саїд Карим.

У свою чергу, генеральний діркетор MDIF Харлан Мандель зазначив, що особливу зацікавленість у проекті у нього викликають саме його ідеологічні особливості. На його думку, Outernet дозволити обійти цензуру, забезпечити конфіденційність і дати всім у світі повний доступ до інформації тим, хто сьогодні перебуває поза географічної досяжності Інтернету або не можуть його собі це дозволити.

Вконтакте
Pinterest