Компанія RoboDynamics представила домашнього робота

admin Новини технологій та техніки

Компанія RoboDynamics представила домашнього роботаВчора, 11 травня, компанія RoboDynamics, що до цих пір займалася лише роботами для забезпечення телеприсутності, представила домашнього робота Luna. На думку керівника RoboDynamics Фреда Нікгохара, він повинен (тобто «вона повинна»: див на фемінні обриси нового друга людини) стати для домашньої робототехніки тим, чим для комп'ютерної індустрії став перший персональний комп'ютер. Тобто просунути розвиток і викликати бум інновацій.

За рахунок чого? По-перше, Luna замислюється як доступний пристрій. Орієнтир - $ 1 000 в роздріб, що може бути досягнуто лише при масовому виробництві. Перша ж партія роботесс надійде в продаж до кінця року з цінниками, на яких будуть значитися не настільки доброзичливі $ 3 000.

По-друге (і це, напевно, головне), програмне забезпечення Luna (LunaOS, на базі Linux + додаткове ПЗ) буде реалізовано як Open Source. Власники робота, зможуть створювати власні програми, не будучи робототехніками. А ще вони зможуть продавати програми через Luna App Store, куди ж без цього. Інтерфейс LunaOS і SDK (software development kit) поки що ніхто, крім творців, не бачив, але весь функціонал буде доступний з першого дня продажу.

Ну а по-третє, iPhone-амбіції творців Luna (див. вище про App Store) підкріплює цілком еппловскій дизайн робота.

А ось і белетризовані характеристики Luna: зріст - 157 см, вага - 30 кг, низький центр ваги, їздить на коліщатках, містить у собі стерпний ноутбучний процесор, стерпну лептоп-відеокарту, 8 Гб флеш-пам'яті, сенсорний екран (з нього несміливо дивляться блакитні робоочі, що може збентежити чутливого користувача: ну як у них тикати пальцем?), камеру із зумом, мікрофони з визначником джерела звуку, динаміки, 3D-сенсори (Нікгохар в корпоративному блозі захоплюється Kinect'ом). Від 4 до 8 годин автономного функціонування, стільки ж йде на повну зарядку батареї. Є Wi-Fi, 3G або 4G (на вибір), 7 портів LXP (Luna Expansion Port є USB-порт з гніздом для електроживлення та пристосуваннями для монтажу зовнішніх пристроїв) ...

«Руки» Luna, які хочеться назвати «лапками», по меншій мірі здатні утримати тацю з напоями. А от куди можна (і чи можна взагалі) прикріпити хапальні маніпулятори, замислюєшся вже зараз (між тим у Bilibot'а такий є). У будь-якому випадку можливість підключення зовнішніх пристроїв у поєднанні з правом користувача створювати власне ПО може дати Luna шанс на життя і прорив ... Відзначимо також, що LunaOS, судячи з оприлюднених ТТХ, - надбудова над фреймворком ROS (Robot Operating System), в 2007 році створеним в Стенфордської лабораторії штучного інтелекту.

Вконтакте
Pinterest