Facebook запустить безпілотники з інтернетом для країн третього світу

admin Новини технологій та техніки

Facebook запустить безпілотники з інтернетом для країн третього світуЗасновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг анонсував плани компанії забезпечити дві третини світового населення дешевим доступом в Мережу з використанням безпілотних літальних апаратів.

Цукерберг поки не повідомив ніяких подробиць про свій новий проект. Однак журналістам вдалося з'ясувати, що Facebook має намір створити цілий флот безпілотників, а також низькоорбітальних і геостаціонарних супутників.

У корпорації Google також заявили про плани з доставки Мережі у віддалені куточки Землі. Для цього в компанії планують використовувати повітряні кулі, що живляться від сонячної енергії.

У Google стверджують, що доступ в інтернет, який доставлять у малонаселені регіони на повітряних кулях, коштуватиме приблизно стільки ж, скільки платять користувачі за звичайне стільникове підключення. Проте в різних країнах цей показник може сильно різнитися, так що називати точні суми поки рано.

Всі ці заходи дозволять інтернет-гігантам розширити число своїх користувачів за рахунок жителів країн, що розвиваються. Так, Facebook вже об'єдналася з операторами зв'язку на Філіппінах і в Парагваї, що подвоїть число користувачів соцмережі серед місцевих жителів.

На початку березня також стало відомо про плани Facebook купити компанію Titan Aerospace, що займається виробництвом безпілотників. Її дрони живляться сонячною енергією і в теорії здатні самостійно перебувати в повітрі протягом п'яти років.

Для реалізації проекту Facebook створена лабораторія Connectivity Lab, а до роботи підключена британська фірма Ascenta, що спроектувала безпілотник Zephir. Він поставив рекорд з тривалості польоту (54 години) серед літаків, заряжающихся від сонячної енергії.