Gasbot: робот для виявлення небезпечних газів

admin Новини технологій та техніки

Gasbot: робот для виявлення небезпечних газівДослідники з Університету Еребру (Швеція) розробили колісного робота Gasbot, призначеного для автоматичного виявлення джерел небезпечних газів, які можуть завдати шкоди людям і довкіллю.

В основу Gasbot покладена механізована платформа Clearpath Robotics Husky A200. Цей робот оснащений чотирма 13-дюймовими колесами із спеціальним протектором, що дозволяє впевнено пересуватися по пересіченій місцевості, піску і бруді. Величина кліренсу не перевищує 130 мм, завдяки чому машина може долати горби, насипи і навіть сходинки.

У рух робот наводиться електродвигуном, що живиться від блоку акумуляторних батарей сумарною місткістю 20 А/год Виробник стверджує, що на одній підзарядці пристрій здатний функціонувати до восьми годин на звичайних умовах і до трьох - під високим навантаженням.

Husky A200 має габарити 990×670×390 мм. Верхня частина міцного захищеного корпусу являє собою рівну площадку, на яку може бути встановлено обладнання сумарною вагою до 75 кг. У випадку з Gasbot - це два спеціалізованих лазерних сканера, сенсор для віддаленого виявлення газів, приймач системи супутникової навігації GPS і керуюча електроніка.

Робот здатний ідентифікувати джерела витоку газів і складати тривимірну карту їх розподілу з зазначенням концентрації в різних точках. Gasbot може бути запрограмований, скажімо, на виявлення слідів метану в місцях поховань. Гарна прохідність і тривалий час автономної роботи дозволять машині досліджувати потенційно небезпечні зони без участі людини.

Але поки розробка Gasbot повністю не завершена. Творцям належить поліпшити системи навігації в просторі, з тим щоб робот зміг самостійно виявляти й об'їжджати перешкоди. Крім того, доведеться домогтися повністю автономного функціонування на місцевості площею в кілька квадратних кілометрів.

Вконтакте
Pinterest