Гнучкі мікропроцесори з органічними напівпровідниками

admin Новини технологій та техніки

Гнучкі мікропроцесориОрганічні напівпровідники відомі вже давно, але до цих пір на їх основі не створювалися обчислювальні системи. В основному тому, що значення напруги що змінюється не дозволяло реалізовувати на їх основі логічні ланцюги. Але проблему вдалося вирішити. Як вам, наприклад, ідея сорочки-комп'ютера?

На жаль, говорити про впровадження таких інновацій, поки рано, але компанія IMEC підійшла досить близько до реалізації згаданої ідеї. Причому вартість чіпів буде в 10 разів нижче, ніж у випадку з кремнієвими аналогами.(Можете також почитати про міліметровий комп'ютер)

Інженери IMEC змогли створити гнучкий мікропроцесор шляхом багатошарового нанесення пластикової підкладки, золотих контурів, органічних діелектриків та пентацену (органічного напівпровідника). У результаті вченим вдалося створити 8-бітний логічний ланцюг з 4000 транзисторів.

Продуктивність експериментальної системи поки мала (виконується всього 6 інструкцій у секунду), але цього може виявитися цілком достатньо для створення дешевих гнучких екранів і сенсорів.

Вконтакте
Pinterest