Google витратить 1 млрд доларів на супутники

admin Новини технологій та техніки

Google витратить 1 млрд доларів на супутникиНайбільший пошуковик Goоgle направить один мільярд доларів на закупівлю супутників для надання доступу в інтернет у віддалені регіони.

За даними видання, на початку проекту 180 маленьких, але потужних супутників будуть встановлені на нижчій висоті, ніж звичайні супутники. Роботи в даному напрямку продовжаться, якщо плани компанії не зміняться. Проект очолив засновник стартапу в сфері супутникового зв'язку O3b Networks Ltd Грег Уайлер. Він перейшов у Google недавно разом з технічним директором тієї ж компанії. Корпорація наймає інженерів з Space Systems/Loral LLC. Всього під початком Уайлера працюють в даний час від 10 до 20 осіб,

Вартість цього проекту від одного мільярда доларів до більш ніж 3 млрд доларів. Вона буде рости в залежність від наступної фази проекту, в результаті якої кількість супутників може подвоїтися. Google сподівається охопити всю земну кулю супутниками вагою близько 130 кг. Тим часом, компанія O3b планує запустити 12 супутників масою до 750 кг для забезпечення інтернету по всьому світу.

Прес-секретар Google повідомила, що компанія прагне надати доступ в інтернет сотням мільйонів людей, проте чутки про проект з супутниками коментувати не стала.

Минулого тижня стало відомо, що Google купує супутникову компанію Skybox Imaging, яка складає карти у високому дозволі і інтерактивні відеокарти. Ці технології можуть бути використані для удосконалення Google Maps.

Аналітики кажуть, що зараз Google активно працює над угодами, які допоможуть їй вийти на нові ринки. У квітні інтернет-гігант придбав компанію-розробника висотних дронів Titan Aerospace, на яку раніше претендував Facebook. Titan Aerospace виробляє апарати, здатні залишатися в повітрі до п'яти років. Атмосферні супутники дозволять підключити до інтернету мільйони людей з важкодоступних і найбідніших регіонів Землі. Ще на початку березня ЗМІ писали, що Titan Aerospace за 60 мільйонів доларів збирається придбати Facebook, проте вже в кінці місяця стало відомо, що компанія Марка Цукерберга воліла головних конкурентів виробника дронів - британську Ascenta.

Вконтакте
Pinterest