Графеновий конденсатор зберігає рекордну кількість енергії

admin Новини технологій та техніки

Графеновий конденсаторГрупа дослідників виготовила на основі графенової плівки новий тип суперконденсатора, який може зберегти в перерахунку на одиницю маси стільки ж енергії, скільки і нікелево-гидридні акумуляторні батареї. Але, на відміну від акумуляторів, суперконденсатор може бути заряджений або розряджений всього за кілька секунд.

Новий суперконденсатор має щільність зберігання енергії 85,6 Вт/год/кг при кімнатній температурі і 136 Вт/год/ кг при температурі 80 ° C. Такі значення роблять ці суперконденсатори рекордсменами серед суперконденсаторів, виготовлених із застосуванням вуглецевих наноматеріалів.

Новий пристрій було створено групою вчених на чолі з Бором Джангом (Bor Jang) з американської компанії Nanotek Instruments. Електроди конденсатора виготовлені із графена, змішаного в певних пропорціях з ацетиленовим складом Super P, який діє в якості струмопровідної добавки, і сполучного наповнювача PTFE. Поки що дослідники наносять цей розчин на поверхню майбутнього конденсатора вручну, користуючись герметичним боксом з гумовими рукавичками. Для підведення струму до обкладками конденсатора використовуються електроди зі сплаву "Celguard-3501", а в якості електроліту використовується спеціальний склад EMIMBF4.(Цікаво:роботизовані ноги Core)

Над даною технологією створення суперконденсаторів продовжують роботу незалежні групи вчених з компанії Angstron Materials і Технологічного університету Даляня (Dalian University of Technology) у Китаї. Метою цих подальших досліджень є ще більше збільшення питомої електричної ємності суперконденсаторів паралельно з розробкою технології їх промислового виробництва. Цілком ймовірно, що електричні автомобілі недалекого майбутнього будуть черпати енергію з суперконденсаторів, виготовлених якщо не з цієї, то за дуже схожою технологією, що використовує вуглецеві наноматеріали.

Вконтакте
Pinterest