IBM інвестує $ 1 млрд у суперкомп'ютер Watson

admin Новини технологій та техніки

IBM інвестує $ 1 млрд у суперкомп'ютер WatsonЧисло співробітників, що працюють над унікальним апаратом, зросте з кількох сотень людей до двох тисяч.

IBM планує інвестувати мільярд доларів суперкомп'ютер Watson, а точніше у створення підрозділу Watson Business Group. Він буде відповідати за комерційне застосування пристрою, пише The Wall Street Journal.

В рамках проекту також буде створений венчурний фонд для розробників додатків для Watson. Як зазначає CEO IBM, через 10 років суперкомп'ютер буде приносити компанії до 10 мільярдів доларів щорічно. За поточними планам IBM, виручка підрозділу Watson Business Group повинна скласти більше мільярда доларів до 2018 року. При цьому загальна виручка компанії від суперкомп'ютера до жовтня 2013 року склала 100 мільйонів доларів.

Число співробітників, що працюють на проекті, зросте з кількох сотень людей до двох тисяч. Новий підрозділ очолить старший віце-президент IBM Майкл Родін.

У листопаді минулого року IBM зробила великий крок, щоб зробити суперкомп'ютер Watson доступним для загального користування. Вона оголосила про плани випустити в 2014 році комплект розробника, який дозволить програмістам створювати додатки на основі бази даних комп'ютера і використовувати його можливості по розпізнаванню змісту висловлювань. Таким чином, розробники отримають можливість зробити свій зовнішній інтерфейс, при цьому користуючись усіма можливостями Watson.

У січні цього року Watson став здатний розпізнавати зміст пропозицій/питань, а також відповідати на них, використовуючи засвоєні масиви неструктурованих даних (data mining). Однак після закачування з'ясувалося, що вуличний жаргон шкодить IBM Watson, який безконтрольно відтворює нецензурні вислови.