IBM наблизилася до створення революційної пам'яті

admin Новини технологій та техніки

IBM повідомила про розробку пам'яті RaceTrack MemoryКорпорація IBM повідомила про чергові досягнення в області розробки нової технології зберігання даних - так званої «бігової» або «трекової» пам'яті (RaceTrack Memory).

Свою назву пам'ять нового типу отримала не випадково: справа в тому, що в процесі читання або запису інформації біти даних як би «скачуть» навколо нанопровідників.

Принцип роботи пам'яті типу RaceTrack зводиться до запису даних у стіни магнітних доменів, що представляють собою границю між магнітними областями в провіднику. Оперувати бітами даних при цьому можна імпульсами струму.

Очікується, що нова технологія в перспективі дозволить зробити переворот в області зберігання даних. RaceTrack-накопичувачі зможуть вміщати в сотні разів більше інформації у порівнянні з сучасними пристроями, володіючи при цьому енергонезалежністю, високим швидкодію, відсутністю рухомих частин і невеликим енергоспоживанням.

Повідомляється, що дослідникам IBM вдалося вперше виміряти час прискорення та уповільнення, а також відстань, яку проходять стінки магнітних доменів у відповідь на імпульси електричного струму. Розуміння даного механізму необхідно для точного позиціонування областей з бітами даних перед записуючим і зчитуючим пристроєм.

Втім, перш ніж накопичувачі RaceTrack Memory з'являться на ринку, вченим IBM ще належить виконати величезний обсяг робіт.(Також радимо почитати про надруковану іжу)

Більш докладно про результати дослідження IBM можна дізнатися на сторінках журналу Science.

Вконтакте
Pinterest