IBM навчила транзистори працювати за принципом людського мозку

admin Новини технологій та техніки

IBM навчила транзистори працювати за принципом людського мозкуВчені з IBM знайшли спосіб живити чіпи за допомогою іонних струмів, потоків заряджених молекул, які працюють в «подієвому» режимі, як і людський мозок.

Вчені з IBM навчилися за допомогою іонної рідини переводити оксид металу в транзисторах зі стану діелектрика в стан провідника струму і назад. Цей процес лежить в основі роботи традиційних напівпровідникових чіпів, однак у них для зміни стану оксиду металу необхідно подавати електричний струм.

Завдяки новій технології, постійна зарядка процесора не потрібна. Оксид металу змінює свій стан з ізольованого в провідний завдяки крапельці іонної рідини. Позитивно заряджені іони перетворюють оксид металу в провідник, негативно заряджені повертають його в стан діелектрика.

IBM вважає, що завдяки цій властивості їй вдасться створити процесори з енергонезалежною пам'яттю, яка буде зберігати дані незалежно від того, надходить до неї електроенергія, чи ні.

Якщо ця сучасна технологія вийде на ринок, то ми отримаємо потужні процесори, які працюють за тією ж схемою, що і людський мозок, і при цьому набагато більш енергоефективні, ніж сучасні. Такі чіпи здатні зробити революцію на ринку смартфонів, де маленький час тривалості автономної роботи є однією з найбільших невирішених проблем.

Вконтакте
Pinterest