IBM зробила прорив в області зберігання інформації

admin Новини технологій та техніки

IBM зробила прорив в області зберігання інформаціїПісля п'яти років досліджень фахівцям IBM вдалося продемонструвати можливість запису одного біта інформації за допомогою всього 12 атомів. Для порівняння: в сучасних дискових накопичувачах для цього потрібно приблизно мільйон атомів.

Нинішні запам'ятовуючі пристрої використовують феромагнітні матеріали, у яких спін атомів орієнтований в одному напрямку.

Вчені IBM експериментували з нетиповою формою магнетизму, з антиферомагнетизмом: спін атомів орієнтований в протилежних напрямках. Завдяки цьому намагніченість тіла в цілому дуже мала, що дозволяє багаторазово підвищити щільність зберігання інформації.

Для формування одного біта інформації з 12 атомів використовувався скануючий тунельний мікроскоп. Однак подібна структура залишається стабільною тільки при дуже низьких температурах - близько мінус 270 градусів Цельсія, що близько до абсолютного нуля. Для надійного зберігання даних при кімнатних температурах потрібно близько 150 атомів на один біт.

IBM відзначає, що технологія теоретично дозволяє формувати накопичувачі, щільність зберігання інформації яких як мінімум в 100 разів перевершує показники сучасних вінчестерів і твердотільних дисків.

Дослідники вважають, що на створення дослідних зразків запам'ятовуючих пристроїв, що використовують запропоновану методику, піде від п'яти до десяти років.

Вконтакте
Pinterest