iBrain - cтартап з читання думок

admin Новини технологій та техніки

NeuroVigilУявіть, скільки грошей може отримати фармацевтична компанія, яка виявила і призначила лікування хвороби Альцгеймера до появи перших симптомів? Відразу стає зрозуміло, чому NeuroVigil, що спеціалізується на неінвазивній, бездротовій технології «запису думок», отримали грошову «підтримку», у два рази більшу за обсягом початкових інвестиції в Google і Facebook разом узятих, а саме 250 млн. доларів.

Велика частина вкладень припала на частку анонімного «американського промисловця». Також відзначилися Білл Гейтс, відомий своєю добродійністю, і Стів Джобс, заклопотаний питаннями здоров'я.

Головне досягнення NeuroVigil на даний момент - iBrain, маленький гнучкий пристрій, який прикріплюється до голови і безперервно моніторить активність мозку, в тому числі й у сні (раніше з цією метою в мозок імплантували електроди). iBrain відстежує, як змінюється мозкова активність з плином часу, чи впливають на пацієнта прийняті їм препарати, а також може діагностувати різні патології, наприклад, епілепсію.

Для обробки отриманих даних використовується алгоритм SPEARS. Пристрій не приносить незручностей у повсякденному житті, а поєднання iBrain і алгоритму SPEARS робить його роботу ще ефективніше.Класичний електроенцефалограф - апарат з величезною кількістю електродів і проводів, а розшифровка отриманих даних не гарантує точності і займає цілу ніч.

Новинка в руках професіонала обіцяє скоротити час обробки до 30-60 хвилин, отримувати більше корисної інформації з отриманого обсягу, а так само попереджати хвороби ЦНС, які необхідно виявляти на ранній стадії і діагностувати - хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона і шизофренію.

Як NeuroVigil розпорядиться мільйонами доларів? Зрозуміло, що систему будуть вичищати до блиску і нарощувати потенціал, який і так досить солідний. У планах творців зробити апарат ще меншим і надійнішим, і домогтися того, щоб iBrain був у кожній лікарні.

Не виключено, що технологія стане використовуватися не тільки в медичних цілях: можливо, це ще один крок до кібернетизації людства. Не за горами вже подумки-керовані інтерфейси, і, на жаль, реклама, що транслюється безпосередньо в мозок.

У будь-якому разі перспективи проекту величезні, а з подібною інвестиційною підтримкою він не має права на провал.

Вконтакте
Pinterest