Імплантати проінформують солдат про стреси і хвороби

admin Новини технологій та техніки

Імплантати проінформують солдат про стреси і хворобиЄ в людях тяга до самомоніторингу: наскільки схуд за тиждень; як кількість прийнятого кофеїну співвідноситься з продуктивністю роботи. А хтось просто настільки турбується про своє здоров'я, що давно вже колеться на дому, визначаючи цукор в крові, тисне до посиніння руку, намагаючись виміряти самому собі тиск, або просто біжить до давно втомленому від пацієнтів терапевта з питанням «Доктор, я помру ?».

Але той (серйозний же фахівець!) не поспішає відповідати, а тут ще медсестра щось переплутала, і повний аналіз крові треба переробляти, а аналіз сечі, який, на щастя, не загубився, чітко і ясно показав, що пацієнт в самому розквіті сил на восьмому тижні вагітності. Буває! Особливо якщо ваше прізвище не змінюється за родами, відвідувачів багато, а вночі був дощ і зразки в спішному порядку кудись переносили ... Ось усього цього хаосу і має намір надалі уникати Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA), оголосивши конкурс на розробку имплантуємого біосенсора.Передбачається, що, будучи введеним під шкіру, сенсор зможе в реальному часі акуратно вимірювати найважливіші параметри організму солдата, включаючи рівні кортизолу (гормон стресу), гістаміну та інших сигнальних речовин, пов'язаних з реакцією імунної системи на токсини.

Ясно, що користь від таких імплантатів велика. Військовий лікар може мати доступ до самої точної інформації про здоров'я бійця прямо посеред вибухів і стрілянини. Та й в більш спокійній обстановці не доведеться піклуватися про збір зразків і методах їх вивезення в лабораторію для аналізу, не потрібно думати про можливість втрати транспортника з усіма аналізами разом. Адже для солдата кожна хвилина на рахунку, і перездавати аналізи може виявитися нікому. Але не тільки лікарі, командири і самі солдати зможуть дізнаватися багато корисного і нового. Так, начальники будуть стежити за показниками ендокринної системи, тобто розуміти, наскільки переносимий обраний ними графік фізичних тренувань для всіх і кожного. А дані про хронічних запаленнях, отримані за рівнем гістаміну, можуть звільнити бідолаху від подальшої служби в «морських котиках». Більш того, за такими маркерами можна судити, як солдат висипається або наскільки обрана дієта йде на користь його фізичному розвитку.

Зрозуміло, біосенсор - це лише остання ідея, висловлена ​​вголос. DARPA вже працює над проектами біомаркерів, здатних показувати, як засвоюються вітаміни і мінерали, отримані з їжею. А частиною іншої програми, яка має намір надати кожному солдатика максимально можливу фізичну форму, є дослідження, присвячене впливу генів на вроджені фізичні здібності. У цій роботі DARPA намагається маніпулювати клітинними мітохондріями для підняття рівня забезпеченості тіла енергією.

Очевидно, що один тільки биосенсор не зробить солдата сильніше, твердіше, розумніше. Але в DARPA розуміють, що такий датчик може представити всю необхідну інформацію, щоб боєць мав усі можливості стати «суперсолдатом», і це без іронії.

Лише кинувши клич, DARPA отримало в США відразу кілька вражаючих пропозицій щодо розвитку проекту. Так, команда з Університету Клеменсон, що вже має фінансову підтримку Пентагону, обережно запропонувала розпочати з розробки сенсора, який, будучи імплантованим хоча б на короткий час, відстежував би стан поранених. Інша група, з Університету Тафтса, вважає, що біосенсор потрібно зробити з шовку, який «буде простіше вживити в тіло». Насправді біосумісність вважається однією із самих основних проблем, над якою необхідно думати з самого початку. Яким би гарним не був біосенсор, якими б функціями не володів, він все одно нічого не виміряє, якщо буде «видавлюватися» навколишніми тканинами. Тому цілком природно, що одною з головних вимог DARPA є висока біосумісність, щоб не доводилося перевшивать сенсор всякий раз, коли йому сильно захочеться назовні.

Вконтакте
Pinterest