Інвалід отримав безкоштовно-рекламну роборуку

admin Новини технологій та техніки

Інвалід отримав безкоштовно-рекламну роборукуКмітливий британський тінейджер з вродженим дефектом руки здогадався звернутися в команду "Формули-1" Mercedes GP Petronas з проханням оплатити йому установку хайтек-протеза обмін на можливість розмістити на ньому логотип "Мерседеса" в якості свого роду реклами. Кмітливість підлітка настільки вразила керівництво команди, що воно погодилося йому допомогти, повідомляє The Telegraph.

Народжений без лівої кисті Меттью Джеймс (Matthew James) обходився досить примітивним протезом руки, здатним лише розкриватися і закриватися, і в останні кілька років мріяв про суперсучасний протез від шотландської компанії Touch Bionics. Оскільки батьки не могли дозволити собі витратити на електромеханічний протез 35 тисяч фунтів, 14-річний хлопчина придумав обхідний маневр.

Справа в тому, що у нього є ще одна мрія: стати конструктором "Формули-1". Мабуть, це і визначило подальші події. У червні Меттью написав листа керівнику команди Mercedes GP Petronas Россу Броун (Ross Brawn) і попросив заплатити за протез i-LIMB Pulse від Touch Bionics з логотипом "Мерседеса".

В "Мерседесі" погодилися допомогти Меттью зібрати гроші на протез за допомогою спонсорів і вболівальників. А в Touch Bionics змогли не тільки спроектувати протез спеціально для Меттью, але і надали йому можливість безкоштовно пройти курс навчання користування протезом (таке задоволення звичайно обходиться в 25 тисяч фунтів).

До теперішнього моменту підліток вже щосили освоює свою нову штучну руку. Принцип її роботи полягає в уловлювання сигналів від м'язів передпліччя і обробці їх мікрокомп'ютером, що ховається в "долоні". Той аналізує сигнали й надає руху хитромудру механіку протеза.

Кожен "палець" управляється окремим мотором, а сама конструкція витримує навантаження до 90 кг, так що Меттью фактично отримав другу руку. Кажуть, що гнучкість в механічних пальцях така, що Меттью може взяти ними ручку і писати нею. Зрозуміло, чисто теоретично, бо хлопчина навряд чи вміє писати лівою рукою. У кожному разі, на те, щоб навчитися користуватися новим протезом, у нього піде якийсь час, але, за свідченням представника Touch Bionics, він досить швидко схоплює.

На додаток до всього, "рука" обладнана Bluetooth-адаптером: можна підключатися до комп'ютера по бездротовому зв'язку та відстежувати на ньому силу та швидкість рухів протеза. Залишається тільки сподіватися, що через цей Bluetooth руці не можна віддавати команди ззовні, інакше Меттью все життя доведеться ховатися від хакерів.

Цікаво, що техніки команди Броуна, вперше зіткнувшись з технологіями, що використовуються в хайтек-протезах, виявили їх схожість з технологіями "Формули-1". "Ми зрозуміли, що могли б запропонувати співпрацю компанії Touch Bionics, щоб допомогти їй у її безцінних дослідженнях", - говорить Броун.

Вконтакте
Pinterest