Як створити робота з розумом комахи

admin Новини технологій та техніки

Як створити робота з розумом комахиУ Вільному університеті Берліна ( Німеччина ) розроблений невеликий робот, здатний сприймати вплив зовнішніх подразників і реагувати на інформацію, що надходить певним чином.

В основу штучного розуму покладена модель нервової системи бджоли. Комп'ютерна програма в спрощеному вигляді відтворює функціонування сенсорно-рухової мережі комахи.

В якості апаратної основи застосований компактний гусеничний робот DFRobotShop Rover V2 вартістю 95 доларів. Ця машина базується на обчислювальній платформі Arduino, яка, по суті, являє собою електронний конструктор для швидкої розробки пристроїв для новачків і професіоналів. Основні компоненти платформи - проста плата введення/виводу і середовище розробки мовою Processing /Wiring.

Очима роботу служить мініатюрна камера, встановлена ​​на борту DFRobotShop Rover V2. Сигнал з неї надходить на обробку в штучну нервову мережу, яка подає керуючі сигнали на мотори і тим самим контролює напрямок і швидкість руху робота.

Особливістю ж розробки є те, що вона може самонавчатися, покладаючись на нескладні принципи. Робот зіставляє певні події з поведінковими правилами. Подібно до того як бджола асоціює ті або інші кольори рослин зі смаком нектару, машина навчається наближатися до об'єктів одного кольору і уникати об'єктів іншого.

Під час експериментів дослідники розміщували робота в центрі невеликої арени. На її стінах розташовувалися об'єкти червоного і синього кольору. Як тільки камера машини фокусувалася на мітці певного кольору - скажімо, червоного, - вчені активували яскравий спалах. Ця подія запускало заохочувальний механізм, в результаті чого в частині штучної нервової мережі, що відповідає за управління електромоторами, відбувалися певні зміни.

У підсумку, коли машина в черговий раз фіксувала об'єкт червоного кольору, вона негайно спрямовувалася в його бік. Потрапивші в поле зору об'єктива сині мітки, навпаки, змушували робота переміщатися в зворотному напрямку. Експерименти показали, що робот здатний виконувати завдання з пошуку об'єкта потрібного кольору і переміщенню до нього за лічені секунди.

Тепер дослідники планують реалізувати додаткові навчальні принципи, що дозволить домогтися більшої автономності та ефективності роботи міні-машин з розумом комахи.

Вконтакте
Pinterest