Японці вчать робота ходити по Місяцю

admin Новини технологій та техніки

Робот WABIAN-2RФахівці змоделювали на комп'ютері схему руху робота по місячній поверхні. Згідно з попередніми висновками, найефективнішими є стрибки на двох ногах.

Як відомо, гравітація на Землі приблизно в шість разів сильніше, ніж на її супутнику.

Тому що пересуваючись по Місяцю астронавти помічали, що звичайна ходьба дається непросто, легше використовувати біг з підскоками.

Для того щоб визначити, чи підходить такий спосіб пересування для роботів, Ацуо Таканіші з Університету Васеда і колеги розробили програму для вивчення ходи людиноподібного пристроїю WABIAN-2R. Цей робот заввишки 1,5 метра і вагою 64,5 кг призначений для допомоги людям у повсякденному житті.

Комп'ютерна модель була продемонстрована на конференції ROBIO 2010, що пройшла з 14 по 18 грудня в китайському Тяньцзіні.

З'ясувалося, що робот в принципі здатний відштовхуватися від місячної поверхні і приземлятися без втрати рівноваги. Однак при стрибках висотою до 0,8 м швидкість андроїда істотно знижується, а стрибки на півтора метра у висоту можуть призвести до його падіння. Подальше вивчення допоможе встановити ідеальний баланс між швидкістю і стійкістю. Швидше за все, найбільш ефективним способом руху стануть стрибки на двох кінцівках, вважають розробники. (Цікаво: зір термінатора )

Використання двоногих роботів для дослідження Місяця та інших небесних тіл було запропоновано Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) як альтернатива традиційним колісним місяцеходам і марсоходам.

Вконтакте
Pinterest