Кепка-енцефалограф перетворить думки в музику

admin Новини технологій та техніки

Кепка-енцефалограф перетворить думки в музикуРозробка під назвою Introspectre дасть можливість моніторити активність головного мозку, конвертуючи зчитувальні сигнали в фонову "музику", розповідає Fastcodesign.

Наскільки можна судити, Introspectre являє собою якийсь конвертер і кільце, що надягається на голову на кшталт кепки, яке бездротовим способом передає конвертеру зчитувальні електричні імпульси. В результаті користувач отримує можливість у буквальному сенсі "прислухатися до своїх думок". При цьому шум є не зовсім абстрактним - його характер помітно змінюється, якщо користувач змінює рід діяльності або починає відволікатися.

Людвіг Зеллер, творець цієї "мозгомузикальной установки", вважає, що його розробка може бути використана, в тому числі, для полегшення симптомів такої недуги як "синдром дефіциту уваги з гіперактивністю" (СДУГ). Варто, однак, нагадати, що далеко не всі фахівці впевнені, що СДУГ - це те, з чим неодмінно треба боротися. Недавнє дослідження, проведене американськими вченими, наочно продемонструвало, що неуважні гіперактивні люди, як правило, набагато більш креативні, а також мають більш широкий кругозор.

Підкреслимо, що Introspectre поки існує лише на правах концепту - іншими словами, тільки в фантазії його автора, а Відеодемонстрація девайса є просто-напросто постановочної зйомкою. З іншого боку, нічого особливо фантастичного або важкоздійсненного розробник не пропонує.

Аналогічні гарнітури давно є у продажу - хіба що коштують вони не так вже дешево, а користувачі відгукуються про них не особливо добре. Розроблено чимало софта для подібних гарнітур. Наприклад, існує програма для перегляду картинок з фотохостингу Flickr - ілюстрації при цьому підбираються автоматично на основі тегів і емоційного стану користувача. Є також програма, що робить пристрій сумісним зі звичайними комп'ютерними іграми.

Відповідно, ніщо не заважає творцям подібної гарнітури написати і додати в свій онлайновий магазин програму для автоматичної генерації музики - і ніякої Introspectre буде вже не потрібен.

Вконтакте
Pinterest