Комахи-кіборги

admin Новини технологій та техніки

Комахи-кіборгиДослідники спорудили п'єзоелектричну систему, яка перетворює енергію вібрації жуків при їхньому русі в електрику. Ток потрібен для живлення мікроелектронної системи управління комахами.За останні роки технології створення мініатюрних безпілотників пішли далеко вперед, але їм не під силу змагатися з мільйонами років еволюції. Комахи значно перевершують дрони, особливо в тому, що стосується аеродинаміки, тривалості польоту, корисного навантаження і здатності запасати енергію, вважає Етем Еркан Актакка з Мічиганського університету (США).

Разом зі своїми колегами він експериментує над п'єзоелектричними генераторами, які працюють від вібрації активно махаючих крилами жуків виду Cotinis nitida. Вчені створили кілька типів подібних пристроїв з робочою частиною у вигляді консолі або спіралі, розміщуючи їх на грудях і надкрилах комах.

Найкращий результат продемонстрували спіральні генератори, які виробляли 45 мікроват енергії. Консольні варіанти були здатні максимум на половину від цієї потужності, але в одному з експериментів вдалося розташувати кінчик консолі в оптимальному місці поруч з літальними м'язами, і потужність зросла до 115 мікроват.

Результати роботи опубліковані у виданні Journal of Micromechanics and Microengineering.

Зараз дослідники намагаються налагодити ефективний процес виробництва п'єзоелектричних систем, а також поліпшити використання енергії для поповнення запасів батареї або іоністори. Проект спонсорується Управлінням перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA) як частина програми Hybrid Insect MEMS, так що неважко здогадатися про майбутнє застосуванні модифікованих комах.

Вконтакте
Pinterest