Комп'ютер марсохода Curiosity дав збій

admin Новини технологій та техніки

Комп'ютер марсохода Curiosity дав збійНещодавно роверу Curiosity не вдалося відправити дані на Землю і перейти в сплячий режим через збій в його комп'ютерній системі.

Збій стався у вбудованій пам'яті пристрою, де частина файлів виявилася пошкоджена. У NASA вважають, що причиною збою послужило вплив на ровер високоенергетичних космічних частинок, званих космічними променями, повідомляє Space.com.

Вчені ухвалили рішення перевести комп'ютери ровера в безпечний режим. Протягом кількох днів вони оновлять і запустять резервну копію системи. Коли це буде зроблено, марсохід знову почне повноцінно працювати.

На борту марсохода всього два комп'ютери: один головний, інший - резервний. В останньому також стоїть процесор PowerPC, що відповідає за резервне копіювання. Всього марсохід управляється чотирма процесорами. Крім двох процесорів PowerPC, в ньому встановлено два розроблених Sun Microsystems чіпа Spark. Один використовувався для контролю над роботою двигунів при пересуванні ровера крізь атмосферу Марса, інший відповідає за роботу двигунів після приземлення Curiosity. Всі процесори одноядерні.

Вконтакте
Pinterest