Комп'ютер вгадує ім'я по обличчю

admin Новини технологій та техніки

Комп'ютер вгадує ім'я по обличчюЧас від часу можна почути таке: «Ця дівчина - вилита Софія, а у того молодого чоловіка - зовнішність типового Аристарха». Наше сприйняття світу влаштовано таким чином, що ми скрізь і всюди прагнемо знайти закони, відповідності, приховані зв'язки. Як правило, такі випадкові висновки наївні і невірні, але в даному випадку це не позбавлено сенсу, якщо вірити комп'ютерній програмі, яка намагається вгадати ім'я по обличчю.

Ім'я не дається дитині з волі випадку, - переконаний Ендрю Галлахер з Корнеллського університету (США). На вибір батьків впливають стать, етнічна приналежність немовляти і популярність того чи іншого імені в даний момент.

Галлахер і його колеги відвідали інтернет-фотохостинг Flickr і склали базу даних фотографій із зазначенням імен зображених там людей, а потім попросили комп'ютер визначити закономірності. Зрозуміло, у Алехандро більш темне волосся і шкіра, ніж у Хезер, а Етан молодше Девіда.

Потім дослідники протестували свою систему на обличчях людей, імена яких входять до сотні найпоширеніших у США (48 чоловічих, 48 жіночих і чотири імені, придатних обом статям) і охоплюють приблизно 20% населення. Комп'ютеру вдалося правильно назвати ім'я в 4% випадків. Здається, це не так багато, але в дійсності вчетверо краще гадання на кавовій гущі і приблизно на третину ефективніше людського результату.

Галлахер сподівається незабаром охопити всі імена, прийняті в США, щоб в результаті отримати систему, яка зможе самостійно відзначати імена людей, що фігурують на фотографіях.

Кевін Боуйер з Університету Нотр-Дам (США) вважає, що подібна технологія і справді зможе знайти комерційне застосування, але сумнівається в успіху, адже імен дуже, дуже багато, а люди такі різні ...

Тим не менш редакція журналу New Scientist власноруч протестувала систему на фотографіях 14 своїх співробітників. У кожному разі програма видавала п'ять найбільш ймовірних імен. І хоча стать комп'ютер визначав завжди правильно, лише одне із запропонованих імен дійсно підійшло. Таким чином ККД склав близько 7%, тоді як пан Галлахер обіцяв, що ПЗ буде правильно вгадувати в 15% випадків, якщо дозволити йому пропонувати по п'ять варіантів. Може бути, в лондонській редакції New Scientist зібралися люди з рідкісними іменами? Крім того, систему натаскували на американські імена, а в британських вона ще плутається.

Розробка буде представлена ​​в червні на конференції з питань комп'ютерного зору й розпізнавання зображення в Портленді (США).

Вконтакте
Pinterest