Міліметровий комп'ютер-імплантат

admin Новини технологій та техніки

Міліметровий комп'ютер-імплантатНа фото зображена комп'ютерна система, розроблена в університеті Мічигану. Звичайно, це поки лише прототип, але вчені обіцяють довести розробку до стадії відкритого продажу за кілька років. Система являє собою імплантат, призначений для постійного відстеження внутрішньоочного тиску і змін при розвитку глаукоми.

Розміри системи - трохи більше кубічного міліметра. При цьому усередині вмістилися мікропроцесор, пам'ять, радіопередавач з антеною, тонкоплівкова акумуляторна батарея і сонячна панель для підзарядки. Отриману інформацію можна скачувати по бездротовому каналу, піднісши пристрій, що зчитує до ока пацієнта.

Процесор мініатюрного комп'ютера - третє покоління чіпа Phoenix (розробка цього ж університету), що використовує унікальну систему розподілу енергії та режиму сну, що дозволяє домогтися вкрай низького енергоспоживання. Включається система раз на 15 хвилин і має потужність в 5,3 нановат. Для підтримки заряду батареї потрібно 10 годин на освітленому приміщенні або 1,5 години на сонячному світлі. Пам'яті пристрою вистачає для зберігання даних про проведені виміри за тиждень.

На жаль, цей міліметровий комп'ютер поки не здатний об'єднуватися з іншими подібними собі в мережу, але вчені працюють і над цим. Справа в тому, що безліч таких мініатюрних систем могли б знайти широке застосування не тільки в медицині, але і в безлічі інших галузей, де потрібно комплексне спостереження за об'єктами.

Чи очікують нас у найближчому майбутньому «розумні стіни», міліметрові системи спостереження за здоров'ям, новий виток у мініатюризації гаджетів? Цілком можливо, але точну відповідь ми дізнаємося лише через кілька років.

P.S. Цікаві акумулятори що відновлюються

Вконтакте
Pinterest