Конвертоплан AgustaWestland AW60909 готовий вийти на ринок в 2016 році

admin Новини технологій та техніки

Конвертоплан AgustaWestland AW609 готовий вийти на ринок в 2016 роціКонвертоплан AW609, що розробляється англо-італійською компанією AgustaWestland, почав свій життєвий шлях у далекому 1996-му як Bell XV-15, що створювався спільно фірмами Bell і Boeing. Після виходу останньої з проекту її місце зайняла Agusta, що злилася пізніше з Westland і викупила свою частку у Bell. Зараз машина проходить льотні випробування; в найближчі роки планується проходження нею сертифікації і появи на ринку цивільних перевезень.

Так от, чи позбудуться американські урядові VIP'и від «мигалок», пересівши на конвертоплани? Два існуючих прототипи AW609 мають максимальну швидкість в 510 км/год (в літаковому режимі), а максимум - в 7550 м, при найбільшій злітній масі в 7620 кілограмів. Екіпаж може складатися з одного або двох пілотів; в салоні передбачено розміщення 6-9 пасажирів. На відміну від військових конвертопланів, і салон, і кабіна герметизовані. Два двигуна Pratt & Whitney Canada PT6C-67A мають потужність в 1940 к. с. кожен. Дальність польоту конвертоплана - 1296 км. Загальний наліт прототипів - 650 годин. Зараз вже будуються третій і четвертий примірники, необхідні для сертифікації.

Нагадаємо, основна перевага конвертопланів перед вертольотами в тому, що політ в літаковому режимі набагато економічніше вертолітного, а ще швидше. До потенційних покупців AW609 входять нафтові компанії та організатори VIP-перевезень, у тому числі в міській межі, що за американськими законами цілком допустимо. Сьогодні для цього застосовуються гелікоптери, вартість польотної години яких в кілька разів більше, ніж у літака з тим ж навантаженням.

Правда, конвертоплани поступаються звичайним літакам в обтічності, в силу порівняно довгих лопастей і моторів великого діаметру, які для зльоту по-вертолітному повинні бути значно потужніше, ніж на літаку.

За заявами розробників, їм вдалося в значній мірі обійти обидві проблеми за рахунок нової технології ламінарного профілю крила і порівняно невеликих («обжатих») моторів. При цьому пілотування в літаковому режимі має стати трохи суворіше, через збільшення швидкості звалювання, пов'язаного із застосуванням більш швидкісного і економічного профілю крила.

Зараз основні проблеми сконцентрувалися навколо відпрацювання автопілота для цієї машини. Слід зазначити, що якщо ще кілька років тому представники компанії натякали на можливість чи не безпілотного польоту, то ні в планах сертифікації, ні в нинішніх заявах нічого такого вже немає. Можна припустити, що складнощі з відпрацюванням автопілота стали головним фактором, що вимагає виробництва додаткових прототипів і гальмуючим сертифікацію ЛА.

AgustaWestland збирається отримати сертифікацію Федерального авіаційного агентства США у першій половині 2016 року. Компанія заявила, що вже має більше 70 попередніх замовлень від нафтових компаній, що володіють шельфовими буровими платформами, а також від приватних осіб.

Вконтакте
Pinterest