Крихітний генератор продовжить час роботи гаджетів

admin Новини технологій та техніки

Крихітний генератор продовжить час роботи гаджетівДослідники з Корейського інституту KAIST розробили високоефективний термоелектричний генератор, здатний продовжити час роботи портативних пристроїв. Гнучка конструкція і мініатюрні розміри дозволяють носити новинку на шкірі і підживлювати пристосування за допомогою тепла, що виробляється людським тілом.

Дана технологія вже досить довго вивчається поряд з такими джерелами енергії, як компактні сонячні батареї і п'єзоелектричні генератори.

Зарядні пристрої, засновані на термоелектричних генераторах, виробляються з органічних або неорганічних матеріалів. При цьому перші характеризуються більш високим ККД, тоді як другі дозволяють створювати гнучкі і надійні вироби. Основна перевага нової розробки - в об'єднанні цих властивостей за рахунок розподілу термоелектричного матеріалу по невеликих капсулам.

Генератор площею 10 кв. см, виготовлений за новою технологією, буде важити не більше 13 грамів, і виробляти при кімнатній температурі порядку 40 мілліватт. Для смартфона або планшетника цього недостатньо, але новинка підійде для годинника або фітнес-трекерів. До того ж, можливо, технології зможуть знайти застосування у виробництві розумного одягу. Також за допомогою більш великих генераторів такого ж типу можна оптимізувати енерговитрати на виробництві або в транспортних засобах.

Вконтакте
Pinterest