Квантові точки допоможуть безпілотникам в стеженні за новими жертвами

admin Новини технологій та техніки

Квантові точки допоможуть безпілотникам в стеженні за новими жертвамиКурна дорога в північному Пакистані. Якесь транспортний засіб повертає за ріг. У цей час невеликий дрон з десятків метрів пирскає на нього майже непомітну оку хмарку аерозолю. У видимому діапазоні після такого міні-фарбування нічого не змінюється. А от для ІЧ-сенсорів машина тепер помітна на кілометри навкруги: її легко бачить великий дрон, і по ній можна цілитися при ліквідації.

Поки це сценарій голлівудського фільму. Але фірма Voxtel вже отримала контракт на реалізацію подібних «мрій» в інтересах ВПС США. Voxtel виробляє засоби для непомітною маркування, застосовувані зазвичай для відстеження автомобілів, які беруть участь в наркотрафіку і торгівлі людьми.

Навіщо такі речі потрібні військовим - зрозуміло і так. Систематичні вбивства людей у ​​Пакистані за допомогою штатівських БПЛА стали більмом на оці американської політики в регіоні, і держсекретар Джон Керрі вже пообіцяв припинити їх «дуже, дуже скоро». Мітки ж, що наносяться малими дронамі, дозволять відстежувати машини і затримувати їх водіїв навіть без превентивних ударів, коли телекерований апарат поєднує в собі функції судді, прокурора і ката.

Щоб отримати контракт, компанія продемонструвала ВПС порошок, який при підсвічуванні УФ-лазером (непомітним для технологічно відсталих супротивників США) випускає ІЧ-випромінювання, що фіксується камерами інших дронів з двокілометрової відстані.

Нова технологія заснована на квантових точках - нанокристалах напівпровідника шириною в 50 атомів кожен. Завдяки таким розмірам точки можуть випромінювати тільки в строго визначеному діапазоні, що виключає демаскування у видимій частині спектру. Аерозоль, яким наносяться квантові точки, прилипає до металу, одягу і склу. Нанесенням займаються невеликі апарати типу Raven з розмахом крил менше 1,5 м, що працюють майже безшумно, оскільки не мають ДВС.

На жаль, поки розпорошення може дістати до машини-цілі лише з 45 м, хоча надійно забезпечити невиявлення дрона можна тільки за умови 60-метрового видалення, коли його не чути навіть у машині, що стоїть з непрацюючим двигуном.

Розробка привернула увагу і традиційних борців за права людини: так, Міністерство внутрішньої безпеки США зацікавилося придбанням таких засобів для маркування своїх громадян, що беруть участь у заворушеннях, з метою їх подальшого виявлення та арешту.

Вконтакте
Pinterest