Linkbot: платформа для створення модульних роботів

admin Новини технологій та техніки

Linkbot: платформа для створення модульних роботівНа сайті Kickstarter збираються кошти для виведення на ринок платформи Linkbot, що дозволяє без спеціальних навичок створювати функціонуючих модульних роботів.

Базові блоки Linkbot, виконані в корпусі з полікарбонату, містять мікроконтролер Atmel ATmega128RFA1 з інтегрованим радіочастотним (2,4 ГГц) передавачем, акумуляторну батарею, тривісний акселерометр, зумер, багатобарвний світлодіодний індикатор і коннектор MicroUSB. Модулі можуть обмінюватися даними один з одним за допомогою ZigBee-зв'язку в радіусі 100 метрів.

З трьох сторін Linkbot-блоків розташовані посадочні поверхні, на які кріпляться додаткові аксесуари - наприклад, колеса, затискачі чи маніпулятори. Передбачені обертові майданчики з електроприводом: кут повороту може регулюватися в діапазоні від 0 до 300 градусів за секунду. Примітно, що аксесуари для Linkbot можуть друкуватися на 3D-принтері. Інакше кажучи, передбачається, що користувачі, створивши модель самостійно або завантаживши вже наявну з бази даних, звернуться до відповідного засобу втілення.

Передбачено кілька режимів роботи модулів Linkbot. Приміром, один блок можна використовувати для управління діями інших. Модулі здатні сполучатися один з одним для отримання більш складних роботів. Опциональная карта розширення з підтримкою Bluetooth 2.0 дозволяє підключати зовнішні датчики - фотодетектори, сенсори наближення і т. п.

Вбудований акумулятор забезпечує до трьох годин «звичайної роботи модуля». Підзарядка триває від двох до чотирьох годин. Розробники зможуть скористатися спеціальними бібліотеками C/Python для отримання інформації про параметри Linkbot і програмування роботів.

Linkbot з двома колесами оцінений в $ 139. Комплект з двох блоків з чотирма колесами, з'єднувальним аксесуаром і кріпленням обійдеться в $ 349. Із запланованих $ 40 тис. учасники проекту вже залучили понад $ 11 тис.; до закінчення збору коштів - три тижні.

Очікується, що на ринок модульна роботизована платформа Linkbot вийде восени 2013 року.

Вконтакте
Pinterest