Літій-іонні батареї можуть перезаряджатися за хвилини

admin Новини технологій та техніки

Літій-іонні батареї можуть перезаряджатися за хвилиниМи вже збилися з рахунку, описуючи явлені світу літієві батареї з зарядкою-розрядкою за хвилини замість нинішніх годин. От тільки все це вимагало екзотичних матеріалів - нанокристалів титанату літію, графена, золота і т. п. Легко здогадатися, що жоден з цих зразків не завоював поки ринок: дорогуваті матеріали.

Дослідники з Ульсанского національного інституту науки і технології (Південна Корея) домоглися підвищення швидкості забору і віддачі енергії звичайними літій-іонними батареями без будь-яких дорогих інновацій: вони всього лише покрили літій графітом, який за вартістю не перевершує ціну грифеля у вашому улюбленому олівці.

Щоб добитися потрібного ефекту, розробники вимочували стандартний катодний матеріал - літій-марганцевий оксид - в розчині, що містить графіт. Катод карбонізіруется, а графіт залишається на матеріалі катода у вигляді сітки проводячих доріжок. Завдяки цьому при подачі струму всі контактуючі з доріжками літієві ділянки катода починають заряджатися одночасно, а не шар за шаром, як це відбувається в звичайному акумуляторі. Те ж саме має місце при розрядці.

У результаті швидкість цих процесів збільшується від 30 до 120 разів (в залежності від температури). У вас звичайний електромобіль? Радійте, на його повну зарядку піде не більше 15 хвилин.

Втім, незважаючи на оптимістичні заяви Міністерства освіти, науки і технології Південної Кореї, ми не стали б повторювати за ним, що «розробка такої батареї істотно підніме популярність електромобілів, акумулятори яких вимагають години для зарядки». Не тільки електромобілям, але навіть гібридам до тих пір належить вирішити безліч інших проблем, серед яких виділяються висока вартість (звичайні авто в два рази дешевше), низька ємність і пов'язаний з нею запас запас ходу, а також низька ефективність при негативних температурах.

Вконтакте
Pinterest