Мікромотори з вбудованим компасом попливуть куди вкажуть

admin Новини технологій та техніки

Мікромотори з вбудованим компасом попливуть куди вкажуть

Плодом співпраці німецьких та сінгапурських учених стало створення мікромотора, керованого магнітним полем.

Самі мікромотори, розроблені в Інституті матеріалознавства ім. Лейбніца (Німеччина) і Наньянському технологічному університеті (Сінгапур), являють собою мікротрубочки, що містять платину і залізо. Платиновий каталізатор реагує з пероксидом водню, генеруючи потік бульбашок кисню, які, подібно реактивному струменю, штовхають трубочку вперед. Ну а залізо дозволяє трубочці реагувати на присутність зовнішнього магніту.

Отримання контролю над такими мікромоторами завжди було цікавою і важливою задачею, і ось тепер знайдений спосіб, що дозволяє маніпулювати напрямком руху за допомогою магнітного поля. На думку вчених, їх робота стала важливим кроком у напрямі недалекого майбутнього, коли подібні мікромотори будуть використовуватися всередині організмів як двигуни для нанорозмірних систем.

Докладний звіт про дослідження опублікований в журналі Chemical Communications.

Створення трубчастого мікромотора починається з нанесення тонких шарів (наступний поверх попереднього) титану, заліза, хрому і платини на підкладку, яка потім відкидається, і вийшовший листковий пиріг скручується в трубочку. Після чого, використовуючи неодимовий магніт, мікротрубочки перетворюються на постійні магніти і поміщаються розчин пероксиду для перевірки їх реакції на зовнішнє магнітне поле. Як виявилося, мікромоторчік відчував присутність магніту на великій відстані і починав автономно рухатися в його напрямку (або від нього, в залежності від полярності).

Дуже елегантне і, як завжди, очевидне рішення старої проблеми. Причому очевидне настільки, що раніше ніхто до нього чомусь не додумався. По-справжньому бентежить тільки одне - тип палива, тобто пероксид водню, на присутність якого всередині організмів розраховувати ніяк не доводиться. Однак і для цієї проблеми вже знайдено можливе рішення. Залишається лише поєднати результати обох наукових груп і оголосити себе справжнім піонером в області розвитку «медичних» наномашин.

Вконтакте
Pinterest