Компанія Ford представила мікроячеїстий автомобільний пластик

admin Новини технологій та техніки

Компанія Ford представила мікроячеїстий автомобільний пластикСтруктура матеріалу нагадує пористий шоколад: мікроскопічні повітряні бульбашки, уприскувані при виробництві, роблять пластик легше. Набагато легше.Технологія MuCell, розроблена інженерами Ford, допомагає вирішити проблему зменшення ваги автомобіля без втрати якості і функціональності конструкційних матеріалів. Якщо раніше вичавлювали всі можливі зайві соки з металу, то тепер настала черга автопластика.

Як запевняють представники компанії, новий вид пластику не поступається колишнім аналогам по міцності і вартості, хоча важить на 20% менше. Це забезпечується за рахунок заповнених повітрям порожнин діаметром близько 25 мкм кожна. Більше того, для лиття нового матеріалу потрібний менший тиск, а сам техпроцес здійснюється на третину швидше.

У найближчі кілька років матеріал замінить звичайний пластик в кришках двигуна таких моделей, як Focus, C-MAX, S-MAX, Mondeo і Galaxy.

Розробка є частиною даної компанією обіцянки знизити вагу своїх транспортних засобів до 2020 року на 100 кг для малолітражок і на 300 кг для звичайних легкових машин. Це в свою чергу буде сприяти скороченню витрат палива - а значить, і шкідливих викидів?

Вконтакте
Pinterest