Ізраїльські вчені будують міні-роботів за подобою комах

admin Новини технологій та техніки

міні-роботи за подобою комахОсновний упор робиться на створення механічних «тарганів». Однак і інші істоти - наприклад, гусениці і сарана - не сховалися від інтересу дослідників.Декан факультету зоології Тель-Авівського університету професор Амір Аялі каже, що шестиногі тварі вже не раз ставали об'єктом уваги конструкторів мініатюрних роботів-комах.

Що не дивно: природа наділила цих створінь (тарганів, а не конструкторів) компактним і високоефективним організмом. Вивчивши і зімітувавши його, можна отримати пристрої, які здатні вивчати поверхні планет та інших небесних тіл, впевнений пан Аялі. Очевидно, міні-роботи стануть в нагоді і військовим - скажімо, для ведення розвідки і шпигунства.

Дослідник і його колеги сконцентровані на виявленні особливостей нервової системи тарганів - благо вона порівняно нескладна. Вивчивши передачу сигналів від мозку до кінцівок, можна зрозуміти принцип руху цих комах. А вони чудово пересуваються по будь-яких поверхнях, не втрачаючи стійкості під час ходьби, оскільки в будь-який момент три з шести ніг таргана залишаються на землі. Крім того, кінцівки комахи обладнані свого роду сенсорами, що повідомляють мозку інформацію про тип поверхні.

Результати роботи, проведеної спільно з фахівцями з Прінстонського університету (США), представлені на грудневій конференції Ізраїльського товариства нейробіології.(А вчені з  Массачусетського технологічного інституту винайшли спосіб виготовлення кремнієвих мікродротів)

Іншими новобранцями в армії роботів-комах можуть стати штучні копії сарани і гусениць. Перші допоможуть сконструювати мініатюрних літаючих роботів: команда професора Аялі якраз вивчає енергетичний метаболізм цих комах під час довгих перельотів. А другі посприяють в отриманні гнучких і рухомих механізмів з багатьох складових частин і, як наслідок, з великою кількістю ступенів свободи.

Вконтакте
Pinterest