Створено мінометні снаряди з GPS-навігацією

admin Новини технологій та техніки

Створено мінометні снаряди з GPS-навігацієюАмериканська піхота почала випробування «новаторських» боєприпасів, точність стрільби якими в 7-13 разів вище в порівнянні з аналогами.Використання великокаліберних мінометів у міських кварталах утруднено очевидним фактом: це зброя призначена для ударів по площах. Цим користуються бойовики, зміцнюючись в населених районах і сподіваючись, що армія не зможе так просто їх звідти викурити.

«Раніше нам доводилося в таких випадках посилати загони солдатів, піддаючи їх додатковому ризику», - розповідає Пітер Берк, менеджер організації Program Executive Office Ammunition (PEO Ammo), що займається поставками боєприпасів. Тепер ситуація може докорінно змінитися завдяки новим снарядам для 120-міліметрового міномета M120, виготовленим в Центрі дослідження і розробки озброєнь (ARDEC).

Система APMI представляє собою типову мінометну міну для M120, доповнену GPS-датчиком. Якщо для звичайних снарядів ймовірне відхилення (КВО), що характеризує його точність, коливається від 76 до 136 метрів, то для нової міни цей показник не перевищує 10 метрів і повинен стати ще менше.

У квітні APMI надійшла на озброєння однієї з бригад, дислокованих в Афганістані, а в найближчі півроку почнуться поставки ще в сім підрозділів. За словами пана Берка, нові снаряди лише «розбавлять» існуючі, оскільки будуть застосовуватися зрідка для знищення точкових цілей. Фахівець також повідомив, що модернізувати міни меншого діаметру (81 мм і 60 мм) військові поки не планують.

P.S. також прочитайте про найлегші 3D-окуляри Samsung Silhouette

Вконтакте
Pinterest