Мобільний зв'язок впливає на мозок

admin Новини технологій та техніки

Мобільний зв'язок впливає на мозокПостійні розмови по мобільному телефону під час вагітності можуть вплинути на формування мозку у виношуваної дитини.

Спори про потенційну небезпеку мобільних телефонів тривають донині з перемінним успіхом. Вчені знаходять свідоцтва згубної дії електромагнітних хвиль стільникового зв'язку і тут же все спростовують. За новими даними (які ще не встигли спростувати), мобільний телефон погано впливає на мозок ембріона. Стаття про це з'явилася в Scientific Reports.

Дослідники з Єльського університету (США) залишали мобільні телефони в клітках з вагітними мишами. Вагітність у мишей триває 17 днів, і майже весь цей час на телефони надходив сигнал виклику (треба думати, що звуковий сигнал все ж був виключений). Коли дитинчата народилися, дослідники провели з ними ряд неврологічних і поведінкових тестів. З'ясувалося, що у мишей, що розвивалися по сусідству з працюючим апаратом мобільного зв'язку, погіршувалася пам'ять, зате вони були більш активні, енергійніше бігали по клітці і вели себе з меншою обережністю в порівнянні з контрольною групою. Крім того, у таких дитинчат була відзначена знижена активність клітин префронтальної кори.

Різниця в поведінці мишенят нагадала вченим синдром дефіциту уваги і гіперактивності. Тобто якщо вагітна жінка буде добу безперервно базікати по «мобілі», то у її дитини може розвинутися цей самий синдром: він отримає проблеми з концентрацією, не стане нікого слухати і взагалі буде доставляти оточуючим одні неприємності. Саме широке поширення мобільного зв'язку, на думку вчених, може бути причиною того, що синдром дефіциту уваги діагностується в наші дні все частіше.

Скептики, однак, вказують на кілька слабких місць в міркуваннях авторів роботи. По-перше, щоб однозначно зіставити синдром дефіциту уваги і гіперактивності у мишей і людей, потрібно не одне велике дослідження: все-таки поведінка людини і гризунів сильно розрізняється. По-друге, в експерименті вагітних мишей і телефон поділяли принаймні 22,3 см - значно менше, ніж це може бути у людини. Крім того, людський плід захищений шаром амніотичної рідини, куди більшим, ніж у мишей.

Втім, інші вчені відзначають, що зв'язок між пристрастю вагітних до розмов по мобільному телефону і наступними особливостями поведінки у їхніх дітей дійсно є. І хоча механізм впливу мобільного зв'язку на клітини ембріона неясний (і навряд чи з'ясується найближчим часом), вчені радять майбутнім мамам-таки тримати мобільні пристрої подалі від майбутньої дитини.

Вконтакте
Pinterest