Moss: модульна платформа для створення міні-роботів

admin Новини технологій та техніки

Moss: модульна платформа для створення міні-роботівСвого часу ми повідомляли вам про проект Linkbot - платформу для створення модульних роботів з різним функціоналом. Її авторам вдалося профінансувати свій продукт за допомогою Kickstarter, зібравши більше $ 45 тис.

Тепер та ж сама краудфандінг-платформа допомогла зібрати кошти розробникам іншої модульної робоплатформи - Moss. Про неї і поговоримо.

Moss - це дітище американської компанії Modular Robotics. Головними елементами платформи є невеликі блоки кубічної форми, що володіють найрізноманітнішим функціоналом. Це можуть бути датчики освітленості, температури і відстані, електроприводи, світлодіодні ліхтарики, модулі живлення, Bluetooth-зв'язку та ін

Moss використовує оригінальну систему кріплення. Для з'єднання блоків один з одним застосовуються невеликі кульки і магнітні сили. Розмістивши, скажімо, дві кульки на одному ребрі модуля, можна отримати шарнірне з'єднання, а чотири кульки у всіх кутах поверхні кубика забезпечують жорстке зчеплення. Комбінуючи різні варіанти кріплення, можна формувати роботів з певним числом ступенів свободи і потрібним функціоналом.

Для передачі сигналів і подачі живлення в блоках Moss передбачені спеціальні контактні площадки. Вони мають кольорове маркування, що спрощує зв'язок модулів між собою. Скажімо, синій колір на одній стороні кубика говорить про з'єднання для відправки даних, а зелений на іншій - для отримання. У блоку живлення всі сторони зі зрозумілих причин мають однакову маркіровку - в даному випадку жовту.

Розробники відзначають, що платформа не вимагає яких-небудь дротових з'єднань, використання клею, пайки або інших способів монтажу деталей. Весь процес створення роботів дуже простий - з ним впорається навіть дитина.

Для дистанційного керування Moss-роботами достатньо задіяти Bluetooth-модуль і додаток для смартфона або планшета. Підзарядка акумулятора куб-блоків живлення здійснюється через USB-інтерфейс.

Modular Robotics ставила метою зібрати за допомогою Kickstarter-кампанії $ 100 тис. Зараз залучено понад $ 134 тис., до закриття залишається 33 дні.

Коштують модулі Moss від $ 25, а набір обійдеться мінімум в $ 160.