Мультіклітинний процесор

admin Новини технологій та техніки

Мультіклітинний процесорРосійські розробники - ВАТ «Мультіклет» - оголосили про плани зі створення новітніх високопродуктивних процесорів з мінімальним енергоспоживанням, націлених на продукти завтрашнього дня, в тому числі, ексафлопні суперкомп'ютери, над створенням яких працюють фахівці в усьому світі.

На сьогоднішній день в хайтек-співтоваристві не існує остаточного бачення напрямів розвитку елементної бази та архітектури побудови обчислювальних систем ексафлопного класу. Концепція універсальної багатоядерності стикається з проблемою конфліктного доступу безлічі ядер до загальної пам'яті, крім того, вона може виявитися безперспективною і по енергоспоживанню. У зв'язку з цим, виникає потреба в принципово нових, революційних рішеннях. Одним з таких рішень став мультіклітинний процесор або просто мультікліт.

Новий процесор є результатом реалізації унікальної запатентованої мультіклетинної архітектури. Її відмінність від традиційної ядерної полягає в тому, що вона працює не з окремими командами, а з «пропозиціями», що складаються з команд. При цьому операції всередині пропозицій проводяться без залучення пам'яті, що забезпечує в 4-5 разів більш високу продуктивність поряд з десятикратним зниженням енергоспоживання.

Продуктивність однієї клітини типового мультіклетинного процесора на частотах до 5 ГГц складає 10 Гфлопс, відповідно, 64-клітинний кристал буде мати продуктивність 640 Гфлопс при споживанні 7,7 Вт електроенергії. Терафлопна продуктивність досягається при використанні двох 64-клітинних процесорів: 1,2 Тфлопс дають 2 кристала при загальному енергоспоживанні 15,4 Вт Продуктивність системи в 1,2 Пфлопс забезпечують 2000 кристалів, споживаючи при цьому 15,4 кВт енергії. І нарешті, 2000000 64-клітинних процесорів здатні вирішити завдання підвищення продуктивності обчислювальної системи до 1,2 Ефлопс. Енергоспоживання при цьому не перевищить 15,4 МВт!

Слід зазначити, що подібна продуктивність досягається незалежно від класу вирішуваних завдань. Існуючі на сьогоднішній день обчислювальні модулі для суперкомп'ютерів при досягненні терафлопної продуктивності можуть споживати більше 1 кВт енергії. Такі енерговитрати вимагають створення найпотужніших спеціалізованих систем тепловідведення. Наприклад, російська компанія «Т-Платформи» працює над створенням обчислювальної платформи для суперкомп'ютерів продуктивністю від 1 Пфлопс, яка буде повністю охолоджуватися водою. Однак таке рішення поки залишає відкритими питання безпеки, зручності та вартості реалізації.

Вконтакте
Pinterest