Фахівці Murata розробили нову технологію бездротової зарядки

admin Новини технологій та техніки

Фахівці Murata розробили нову технологію бездротової зарядкиНа сайті компанії Murata Manufacturing з'явилося повідомлення про створення нової технології бездротової передачі енергії, заснованої на ефекті «резонансу постійного струму».

За словами розробників, ключовою особливістю нової технології є передача енергії за допомогою електромагнітного резонансу. Від існуючих аналогів розробка відрізняється високою ефективністю, яка обумовлюється тим, що поле створюється безпосередньо джерелом постійного струму. Зменшення числа перетворень енергії дозволило спростити систему передачі і розширити сферу застосування технології, оскільки пристрої, що беруть участь у передачі та прийманні енергії, стали легше і менше.

Дослідження в цьому напрямку в Murata почалися в дев'яностих роках. У співпраці з одним з японських університетів був розроблений принцип роботи системи бездротової передачі енергії, заснованої на ефекті «резонансу постійного струму». Компанія Murata розраховує впровадити розробку у комерційній продукції.

Важливою перевагою над системами, в яких використовується індукція або магнітний резонанс, є більша незалежність від взаємного розташування передавального і приймального вузла, а також відсутність необхідності у використанні громіздких і важких котушок і сердечників.

Одним із застосувань розробки названа бездротова зарядка батарей мобільних пристроїв. Хоча цим область використання технології бездротової передачі енергії, заснованої на ефекті «резонансу постійного струму», не обмежується, виробник має намір зосередитися саме на системах малої потужності.

Вже подано 12 заявок на патенти, пов'язані з розробкою; ще 20 знаходяться в стадії підготовки.

Вконтакте
Pinterest